Pierwszy długi weekend już na początku stycznia. 6 stycznia tj. w piątek wypada święto Trzech Króli, co da nam trzy dni wolne od pracy. W lutym i w marcu na więcej niż dwudniowe weekendy nie mamy co liczyć. W kwietniu przypadają Święta Wielkanocne – Wielka Niedziela 16, a Poniedziałek Wielkanocny 17 kwietnia.
Obiecująco zapowiada się długi weekend majowy. 1 maja przypada w poniedziałek, dlatego wolne możemy mieć już od soboty 29 kwietnia. Biorąc 1 dzień urlopu (2 maja) wygospodarujemy w ten sposób 5 dni odpoczynku, a wykorzystując 3 dni urlopu (oprócz 2, także 4 i 5 maja) – aż 9 dni laby!
Czerwiec to tradycyjnie Boże Ciało i szansa na 4 dni wolnego; święto obchodzone jest w czwartek 15 czerwca, warto więc rozważyć dzień urlopu w piątek, 16 czerwca.
Lipiec minie bez dłuższych weekendów. Kolejna szansa na dłuższy wypoczynek pojawi się w sierpniu, w związku z ustawowo wolnym od pracy Dniem Wojska Polskiego. 15 sierpnia przypada we wtorek, a więc biorąc urlop w poniedziałek wygospodarujemy w ten sposób 4 dni wolnego.
Wrzesień i październik nie będą miały długich weekendów. W listopadzie Wszystkich Świętych przypada w środę. Można więc wydłużyć sobie weekend do 5 dni, biorąc wolne na poniedziałek i wtorek (30 – 31 października). Dzień Niepodległości 11 listopada wypada na sobotę.
Korzystanie wyglądają natomiast grudzień i święta Bożego Narodzenia. Wigilia będzie wolna, ponieważ wypada w niedzielę. Tym samym 25 i 26 grudnia, czyli poniedziałek i wtorek po weekendzie także będą wolne. Jeśli weźmiemy jeszcze 3 dni urlopu – od środy 27 grudnia do piątku 29 grudnia, zapewnimy sobie aż 10 dni wolnego! Nowy Rok, 1 stycznia wypada bowiem w poniedziałek.
W 2017 r. na 365 dni, pracujących jest 250. Reszta to soboty, niedziele i święta.
MIK, fot. pixabay.com
Napisz komentarz
Komentarze