Rekordowa frekwencja i poziom. O lekkoatletyczne medale walczyli młodzicy ZDJĘCIA

To były wyjątkowe zawody. W Halowych Mistrzostwach Wielkopolski Młodzików w lekkiej atletyce i towarzyszącym im otwartym mityngu uczestniczyła rekordowa ilość zawodników, a do tego poziom zmagań był najwyższy w historii tej imprezy. Trzy medale i kilka wartościowych rezultatów osiągnęli gospodarze z UKS 12 Kalisz.

Otwierające lekkoatletyczny sezon zmagania kaliski klub organizuje od wielu lat. Nigdy wcześniej jednak nie stały one na tak wysokim poziomie ani nie cieszyły się tak sporym zainteresowaniem, jak w minioną sobotę. W lekkoatletycznej hali OSRiR-u rywalizowało 370 zawodników, a łącznie odnotowano aż 421 startów. Tak pokaźna frekwencja sprawiła, że zawody trwały blisko dziewięć godzin. – Frekwencja była znakomita, a poziom sportowy najwyższy w historii tej imprezy – mówi Paweł Wiśniewski, prezes UKS 12 i zarazem główny organizator imprezy. – Na niezwykle wysokim poziomie sportowym stała zdecydowana większość konkurencji i również ze względu na to mistrzostwa były najciekawsze spośród wszystkich dotąd rozegranych – dodaje.

Młodzicy z UKS 12 wywalczyli trzy medale, za sprawą świetnych występów chodziarek i chodziarzy. Na dystansie 2000 metrów młodziczek drugie miejsce zajęła Amelia Błażejewska (11:54.90), natomiast trzecie Emilia Wiśniewska (12:14.16). Wśród młodzików srebro zdobył Mikołaj Nowostawski, który dystans 3000 metrów pokonał w czasie 18:09.90. W skoku wzwyż na szóstej lokacie uplasowała się Weronika Strumińska (135 cm), a tuż za nią sklasyfikowane zostały Zuzanna Nadera i Laura Ulatowska. Szósty w biegu na 1000 metrów był natomiast Damian Bora (3:51.65).

Mistrzowskim zmaganiom tradycyjnie towarzyszył otwarty mityng, w którym również nie brakowało świetnych rezultatów. Spośród kaliszan najlepiej spisali się Wiktor Wachowski i Krzysztof Filar, którzy w biegu na 1000 metrów zajęli odpowiednio drugie i trzecie miejsce, z czasami 2:47.04 i 2:47.47. – Biorąc pod uwagę specyfikę kaliskiej hali, poziom był niesamowity – podkreśla trener kaliskich biegaczy Waldemar Olszyna.

W najbliższą sobotę w lekkoatletycznej hali OSRiR-u o mistrzowskie medale rywalizować będą juniorzy i juniorzy młodsi.