SMS w finale juniorów

Siatkarze VII LO SMS Amber awansowali do turnieju finałowego mistrzostw Wielkopolski juniorów. Do najlepszej czwórki w województwie weszli dzięki drugiej lokacie w zmaganiach półfinałowych.

W grupie półfinałowej rywalizowały trzy zespoły. Spośród nich dwa gwarantowały sobie promocję do finału. Podopiecznym Mariusza Pieczonki i Mariana Nowaka wystarczyło więc zwycięstwo w jednym z dwóch spotkań. Ten warunek spełnili już na otwarcie zmagań, pokonując w trzech setach Czarnych Ostrowite. Starcie z gospodarzem i faworytem do wojewódzkiego medalu – Jokerem Piła – było w tej sytuacji pojedynkiem o pierwsze miejsce w grupie. Pilanie okazali się lepsi, choć kaliszanie powalczyli i urwali mocnemu rywalowi jednego seta. Ostatecznie do turnieju finałowego juniorzy kaliskiej SMS awansowali z drugiej lokaty.

Walka o medale rozegra się w dniach 4-5 lutego w Luboniu. Oprócz ekip z Kalisza i Piły w decydujących zawodach uczestniczyć też będą dwie drużyny z Poznania – Energetyk i Rataje. Przypomnijmy, że w turniejach finałowych mistrzostw Wielkopolski zagrają również kadetki i juniorki VII LO SMS Amber Kalisz.

***

Turniej półfinałowy mistrzostw Wielkopolski juniorów (Piła, 15 stycznia)

wyniki
TODO UKS MOS Czarni Ostrowite – VII LO SMS Amber Kalisz 0:3 (17:25, 19:25, 19:25)
UKS SMS Joker Piła – TODO UKS MOS Czarni Ostrowite 3:1 (25:15, 23:25, 25:14, 25:18)
VII LO SMS Amber Kalisz – UKS SMS Joker Piła 1:3 (15:25, 20:25, 25:18, 22:25)

klasyfikacja końcowa
1. UKS SMS Joker Piła     2     4     6:1
2. VII LO SMS Amber Kalisz     2     3     4:3
3. TODO UKS MOS Czarni Ostrowite     2     2     1:6

Harmonogram turnieju finałowego mistrzostw Wielkopolski juniorów (Luboń, 4-5 lutego)