Absolutny rekord Patrycji! Dziesięć medali kaliskich lekkoatletów ZDJĘCIA

Z bardzo dobrej strony podczas Halowych Mistrzostw Wielkopolski Juniorów i Juniorów Młodszych zaprezentowali się lekkoatleci UKS 12 i UKS Dziewiątka. W sumie wywalczyli aż dziesięć krążków, a bohaterką kaliskiej ekipy była Patrycja Skoczylas, która ustanowiła absolutny rekord Kalisza w skoku wzwyż.

Podopieczna Adrianny Wange w najlepszej próbie przeskoczyła poprzeczkę usytuowaną na wysokości 174 cm. Tak wysoko nie skakała jeszcze żadna lekkoatletka w Kaliszu! I to zarówno w hali, jak i na otwartym stadionie. – Patrycja poprawiła życiówkę o trzy centymetry, a jej wynik to absolutny rekord naszego miasta w skoku wzwyż. Na dzień dzisiejszy jest to drugi rezultat w kraju w kategorii juniorek – mówi Paweł Wiśniewski, prezes UKS 12 i kierownik zawodów, które odbyły się w hali przy ulicy Łódzkiej i tradycyjnie połączone były z otwartym mityngiem.

Medal Patrycji Skoczylas, reprezentującej na co dzień UKS 12, był jednym z dziesięciu, jakie w sobotę wywalczyli juniorzy i juniorzy młodsi z Kalisza. W ślady mistrzyni Wielkopolski juniorek poszedł Wiktor Wachowski, który sięgnął po tytuł mistrzowski w biegu na 300 metrów juniorów młodszych, z czasem 40,43. – Wiktor wygrał z łatwością i osiągnął bardzo dobry wynik, będący jego nowym rekordem życiowym – cieszy się jego trener Waldemar Olszyna. Złoty krążek wywalczyła też Kinga Grabowska z UKS Dziewiątka, która pewnie zwyciężyła w biegu na 600 metrów juniorek (1:45,99). Ona również jest podopieczną trenera Olszyny.

Do trzech złotych medali kaliszanie dołożyli trzy srebrne i cztery brązowe. Wicemistrzami województwa zostali Natalia Janiak (skok wzwyż juniorek młodszych, 150 cm) oraz Bartłomiej Rogacki (bieg na 300 m juniorów, 42,93) i Kacper Mrula (skok w dal juniorów młodszych, 6,26 m). Dwóch ostatnich trenuje Robert Kurzajczyk. Na najniższym stopniu podium stanęli natomiast Magdalena Kuświk (trójskok juniorek młodszych, 10,10 m), Iwona Tomczak (bieg na 600 m juniorek młodszych, 1:58,45), Piotr Józefiak (skok w dal juniorów młodszych, 6,07 m) i Dawid Gola (bieg na 2000 m juniorów, 6:23,55). Wszyscy są zawodnikami UKS 12.

Rekordy i medale kaliszan to dobry prognostyk przed ich występem w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów, które odbędą się w lutym w Toruniu.