MKS w końcu się przełamał! Komplet punktów w Sieradzu

Pierwsze w tym sezonie wyjazdowe zwycięstwo zanotowali w sobotę siatkarze MKS Calisia Kalisz. Na parkiecie w Sieradzu podopieczni Mariusza Pieczonki i Wojciecha Pytlarza pokonali miejscowy ULKS MOSiR 3:1. Dzięki tej wygranej awansowali w drugoligowej tabeli na ósme miejsce.

Na pierwsze wyjazdowe punkty kaliszanie czekali od startu rozgrywek. Przełamali się w Sieradzu, po dość dobrym i żwawym spotkaniu. Pierwszego seta wygrali na przewagi, do 24, choć mogli go zakończyć wcześniej, bo prowadzili 23:18. Gospodarze zdobyli jednak wtedy pięć kolejnych punktów i zmusili przyjezdnych do wzmożonego wysiłku. Ten zryw sieradzkiej ekipy miał swoją kontynuację w drugim secie, wygranym przez miejscowych dość wysoko – 25:17. – Zupełnie stanęliśmy, tak, jakbyśmy zapomnieli jak się gra w siatkówkę. Z własnych błędów czy nieporozumień oddaliśmy rywalom 20 punktów. Na szczęście ta niemoc trwała tylko przez jeden set. W kolejnym wróciliśmy już do swojej gry – relacjonuje nam trener Mariusz Pieczonka. Rzeczywiście w trzeciej i czwartej odsłonie siatkarze z Kalisza byli wyraźnie lepsi od rywali. Zwyciężając do 17 i 18 wygrali cały mecz 3:1. – Długo czekaliśmy na pierwsze wyjazdowe zwycięstwo, ale wiedzieliśmy, że w końcu ono nastąpi. Bardzo się cieszymy, bo momentami było bardzo nerwowo, ale udało nam się wytrzymać. Towarzyszyła temu gorąca atmosfera i na boisku, i na trybunach, na których było dość sporo kibiców. To ważna wygrana, która pokazała, że na wyjazdach też potrafimy zwyciężać – podsumował nam trener Pieczonka.

MKS dopisał do swojego konta cenne trzy punkty i dzięki temu awansował na ósme miejsce w tabeli grupy 3 drugiej ligi. Kolejne spotkanie kaliszanie rozegrają za dwa tygodnie. 11 lutego w hali przy Łódzkiej ugoszczą rezerwy SMS PZPS Spała.

***

ULKS MOSiR Sieradz – MKS Calisia Kalisz 1:3 (24:26, 25:17, 17:25, 18:25)
MKS:
Porada, Pytlarz, Troczyński, Ozdowski, Lipa, Piechociński oraz Kaczmarek (l), Lenartowicz (l), Telega, Zych, Cichocki, Dziekański.

Pozostałe wyniki 19. kolejki II ligi gr. 3 siatkarzy
Caro Team Opoczno – SPS Dragon Dobre 3:0 (25:14, 25:15, 25:13)
AZS Uniwersytet Łódzki – KS Lechia Tomaszów Mazowiecki 0:3 (14:25, 17:25, 19:25)
MKS Bzura Ozorków – LKS Czarni Wirex Rząśnia 0:3 (17:25, 19:25, 24:26)
SMS PZPS II Spała – UKS Mickiewicz Kluczbork 1:3 (18:25, 25:22, 19:25, 16:25)