„Amberki” z kolejną wygraną

Czwarte zwycięstwo w grupie mistrzowskiej trzeciej ligi zanotowały siatkarki VII LO SMS Amber Kalisz. W sobotę podopieczne Olgi Owczynnikowej pokonały u siebie drużynę Baryczy Janków Przygodzki 3:1.

Spotkanie rozegrane w hali Zespołu Szkół nr 9 toczyło się w znakomitej większości pod dyktando kaliszanek. W pierwszym i drugim secie były one wyraźnie lepsze od rywalek, zwyciężając do 17 i 10. W trzeciej odsłonie natomiast w ich poczynania wkradło się rozluźnienie wysokim prowadzeniem, z czego skrzętnie skorzystały zawodniczki z Jankowa Przygodzkiego, wygrywając tę partię do 16. W kolejnej wszystko już jednak wróciło do normy i to „Amberki” znów były górą (25:11). W ten sposób do swojego konta dopisały kolejne trzy punkty.

Na półmetku rywalizacji w grupie mistrzowskiej trzeciej ligi kaliski zespół plasuje się na świetnej drugiej lokacie. Wyprzedza go jedynie UKS Śmigiel, który nie stracił jak dotąd żadnego seta. Nad kolejną ekipą – UKS Rataje ZSO4 Poznań – kaliszanki mają cztery oczka przewagi. Z nią właśnie spotkają się w następnym meczu (18 lutego). Przypomnijmy, że dwie najlepsze drużyny w grupie uzyskają prawo gry o awans do drugiej ligi.

***

Wyniki 5. kolejki III ligi siatkarek – grupa wielkopolska
VII LO SMS Amber Kalisz – GLKS Barycz Janków Przygodzki 3:1 (25:17, 25:10, 16:25, 25:11)
UKS Rataje ZSO4 Poznań – LUKS Orkan Września 3:1 (23:25, 25:8, 25:13, 25:21)