„Amberki” lepsze od PTPS-u! Świetny początek mistrzostw ZDJĘCIA

Rywalizację w turnieju finałowym mistrzostw Wielkopolski juniorek siatkarki VII LO SMS Amber Kalisz zaczęły od mocnego uderzenia. W czwartek podopieczne Daniela Przybylskiego ograły faworyzowany PTPS Piła 3:1 i przed piątkowymi meczami plasują się na pozycji lidera.

Finałowy turniej w kaliskiej Arenie zaczął się od poznańskiego derby, w którym górą był ZSMS, pokonując Energetyka 3:1. Potem nastąpiło oficjalne otwarcie imprezy, którego dokonał wiceprezes WZPS Michał Stefaniak, a następnie na parkiet wybiegły siatkarki z Kalisza i Piły.

PTPS, jak co roku, jest faworytem w walce o główne trofeum. Drużyna Andrzeja Zapaśnika przyjechała nad Prosnę w bardzo mocnym składzie, opartym o zawodniczki rywalizujące na co dzień w rozgrywkach Młodej Ligi (młodzieżowe zaplecze OrlenLigi), w tym siatkarki z szerokiej kadry pierwszego zespołu. Na tak wymagającego przeciwnika kaliszanki trafiły już w pierwszym meczu finałowych zmagań. O możliwościach pilskiej ekipy przekonały się w premierowym secie, przegranym 15:25. Jego przebieg nijak się jednak miał do tego, co wydarzyło się później. Od początku drugiej odsłony ton grze nadawały bowiem podopieczne Daniela Przybylskiego. I nie był to tylko pojedynczy zryw. Wysoki poziom miejscowe zawodniczki utrzymały do samego końca. Wygrane do 19, 12 i ponownie 19 sprawiły, że przed piątkowymi grami „Amberki” są w komfortowej sytuacji, zajmując pozycję lidera.

***

Wyniki czwartkowych meczów
VII LO SMS Amber Kalisz – PTPS Piła 3:1 (15:25, 25:19, 25:12, 25:19)
UKS ZSMS Poznań – KS Energetyk Poznań 3:1 (25:15, 22:25, 25:23, 25:20)

godz. 9:00 PTPS Piła – Energetyk Poznań
ok. godz. 11:00 (30 minut po zakończeniu poprzedniego meczu) VII LO SMS Amber Kalisz – ZSMS Poznań
godz. 15:00 VII LO SMS Amber Kalisz – Energetyk Poznań
ok. godz. 17:00 (30 minut po zakończeniu poprzedniego meczu) PTPS Piła – ZSMS Poznań
ok. godz. 18:30-19:00 uroczyste zakończenie turnieju