Strzelali po przerwie. KKS lepszy od Pogoni ZDJĘCIA

W sobotnim sparingu rozegranym na boisku w Nowych Skalmierzycach piłkarze KKS-u pewnie ograli miejscową Pogoń 4:1. Wszystkie gole padły po przerwie, a zwycięstwo mogło być bardziej okazałe, gdyby kaliszanie wykorzystali rzut karny.

Dla KKS-u był to szósty tej zimy sparing, dla Pogoni zaś czwarty. Oba zespoły są na nieco innych etapach przygotowań do wiosennej kampanii, mimo to sobotnia konfrontacja dla jednych i drugich okazała się pożyteczna. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, choć to kaliszanie powinni być o jedną bramkę lepsi. Rzutu karnego, podyktowanego za faul na Łukaszu Grabowskim, nie wykorzystał jednak Rafał Jankowski. Piłkę po jego uderzeniu z „wapna” pewnie wyłapał doświadczony Marcin Ludwikowski.

Worek z golami rozwiązał się po przerwie. Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się 19-letni Patryk Palat, związany ostatnio z Piastem Błaszki, otwierając w ten sposób bramkowe konto trzecioligowca. Potem wzbogacili je Damian Czech, Łukasz Grabowski i Iwelin Kostow. W międzyczasie honorowe trafienie dla gospodarzy zanotował Kacper Majerz.

Dla podopiecznych Piotra Morawskiego i Marcina Rubasa to czwarta wygrana w zimowym okresie przygotowawczym. Za tydzień na boisku w Uniejowie zagrają oni z Pelikanem Łowicz.

***

Pogoń Nowe Skalmierzyce – KKS Kalisz 1:4 (0:0)
Bramki:
0:1 Patryk Palat 58. min, 0:2 Damian Czech 65. min, 1:2 Kacper Majerz 69. min, 1:3 Łukasz Grabowski 77. min, 1:4 Iwelin Kostow 85. min.
Pogoń: Ludwikowski – Pabiszczak, Kaczmarek, Pera, Dera – Rączka, Nogaj, Korczak, Stachowicz – Majewski, Józefiak oraz Marciniak, Kłosowski, Majerz, Sowiński, Witczak, Balcerzak, Machlański, Polyanovsky, Tomaszewski.
KKS: zawodnik testowany – Domagalski, Gawlik, Czech. Grabowski – Nemoto, Lis, Kostow, Tomaszewski – Jankowski, Palat oraz Dorynek, Budrowski, Grzesiek, Chojnacki, Ciesielski, Stojczew.