Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Tak zmieni się Calisia po rewitalizacji WIZUALIZACJE

Zabytkowa Fabryka Fortepianów i Pianin „Calisia” zmienia swoje oblicze. W tej wyjątkowej przestrzeni, inwestor Firma Budowlana Antczak realizuje kompleks hotelowo-biznesowo-kulturalny, tworząc nową tkankę miejską w jednej z najbardziej eksponowanych lokalizacji w samym sercu Kalisza. Calisia One to kameralny biurowiec rewitalizowany zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa.
Tak zmieni się Calisia po rewitalizacji WIZUALIZACJE

Eleganckie lobby i foyer, wielofunkcyjny ogólnodostępny dziedziniec wewnętrzny, zintegrowanie wybranych powierzchni wspólnych oraz dbałość o wykończenie zabytkowych detali to elementy, które składają się na nowy kompleks hotelowo-biznesowo-kulturalny w Kaliszu. Rewitalizacja budynku jest realizowana zgodnie z rygorystycznymi wymogami nadzoru konserwatorskiego. Prace budowlane rozpoczęły się jesienią 2015, planowane zakończenie to III kwartał 2018 roku.

Rewitalizacja zabytków to zawsze wyzwanie dla wykonawcy. Wszelakie prace przy budynku "Calisii" prowadzone są na podstawie pozwolenia i pod stałym nadzorem Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Zakres działań rewitalizacyjnych obejmuje m.in. prace przy odnowieniu elewacji oraz pieczołowite odtworzenie wielu detali architektonicznych. Zmiana oblicza zabytkowej części Kalisza powoduje, że możemy sięgać po niecodzienne rozwiązania. Przywracamy świetność symbolowi miasta, jakim jest fabryka „Calisia” korzystając z metod zgodnych z zasadami zrównoważonego budownictwa. CALISIA ONE to dla nas wyzwanie, ale też ogromne możliwości. – komentuje Marcin Antczak, wiceprezes FB Antczak.

Biurowiec Calisia One to unikatowe przestrzenie biurowo-usługowe. Na 6 kondygnacjach znajduje się łącznie 3600 mkw powierzchni biurowych w standardzie A. Układ piętra pozwala na elastyczną i efektywną aranżację powierzchni biurowej w formule „open space” oraz z podziałem na pokoje biurowe. Powierzchnia piętra od 270 do 490 mkw, powierzchnia typowego modułu to zaś od 180 do 370 mkw. Inwestor dopuszcza również możliwość przystosowania powierzchni do celów innych niż biurowe. Garaż podziemny, windy, przystosowanie powierzchni dla osób niepełnosprawnych i dostęp dla najemców do sal konferencyjnych to tylko niektóre z wielu udogodnień jakie planowane są w Calisii One. Uzupełnieniem kompleksu będzie zrewitalizowany dziedziniec fabryki, który stanie się zieloną przestrzenią dostępną dla pracowników kompleksu ale również mieszkańców Kalisza.

Autorem koncepcji architektonicznej jest pracownia MODOarchitektura z Poznania. Projekt Lobby oraz klatek schodowych powstał dzięki współpracy z pracownią Jeske Design Plus.

FB Antczak, fot. MODOarchitektura



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 4°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1023 hPa
Wiatr: 21 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama