Klasykiem po złoto i brąz

Dwa medale Zimowych Mistrzostw Polski 14-latków w pływaniu wywalczył Mikołaj Biedka. Zawodnik sekcji pływackiej KKS-u zdobył złoto na 50 m stylem klasycznym i brąz na dystansie dwukrotnie dłuższym.

Zmagania najlepszych w kraju 14-latków odbyły się w Lublinie i cieszyły się ogromną popularnością, o czym świadczy frekwencyjny rekord. Na liście zgłoszeniowej mistrzostw znalazło się bowiem aż 681 nazwisk, czyli o prawie 50 więcej od poprzedniego rekordowego wyniku ustanowionego przed dwoma laty.

Spośród sześciorga reprezentantów KKS-u, którzy wystartowali na Lubelszczyźnie, fantastycznie spisał się Mikołaj Biedka. Kaliski pływak wywalczył dwa medale. Ten najcenniejszy zdobył w rywalizacji na 50 m klasykiem. Po rekord życiowy i brąz popłynął natomiast na dystansie dwukrotnie dłuższym.

Na uwagę zasługują również wyniki Julii Maik. Na 50 m stylem dowolnym kaliszanka zakwalifikowała się do finału A, w którym zajęła ósme miejsce. Ponadto rywalizowała ona w dwóch finałach B - na 100 m dowolnym i 50 m grzbietem - plasując się w nich odpowiednio na 14. i 19. lokacie.

- Jestem bardzo dumny ze startów swoich zawodników i zdobytych medali przez Mikołaja. Pewny jestem, że jego, jak i Julkę czeka duża przyszłość. Posiadanie takich zawodników jest dla mnie wyzwaniem, ale też dużą nobilitacją. Cieszę się na dalszą możliwość pracy z nimi. Odczuwam ten sam entuzjazm i chęć pracy, jak od mojego wcześniejszego wychowanka Bartka Piszczorowicza. Mam nadzieję, że ta współpraca doprowadzi nas równie daleko - podsumował trener Dominik Grudziński.