Wicemistrzyni Polski z Prosny

W ubiegły weekend Grudziądz był stolicą żeńskiego boksu, bo właśnie tam odbyły się XVI Mistrzostwa Polski Juniorek oraz eliminacje do Mistrzostw Europy kadetek. Doskonale podczas tych zmagań spisały się zawodniczki kaliskiej Prosny.

Tytuł wicemistrzyni Polski juniorek zdobyła Weronika Walczak. Podopieczna Tomasza Bezena i Konrada Parata wygrała trzy walki w kategorii do 69 kg, w tym dwie przed czasem. W pierwszej pokonała w drugiej rundzie przez RSC Aleksandrę Osowską z SKS Orlik Brzeg, potem rozprawiła się już w pierwszym starciu z Natalią Bujanowską z Włókiennika Łódź, a w półfinale okazała się lepsza od Klaudii Fitrzyk z Tarnowa. W finale nie sprostała niestety ubiegłorocznej mistrzyni Polski Natalii Barbusińskiej ze Skorpiona Szczecin (zadecydował werdykt sędziów), ale srebro, jakie wywalczyła, jest bardzo cenną zdobyczą. Tym bardziej, że jej finałowa rywalka wybrana została najlepszą zawodniczką imprezy.

W Grudziądzu boksowała też Weronika Goździewicz (kat. do 54 kg), która sklasyfikowana została na 14. miejscu. W zestawieniu drużynowym Prosna zajęła 19. lokatę. W zawodach wystartowały 124 zawodniczki z 61 klubów reprezentujących piętnaście Okręgowych Związków Bokserskich.

Zmaganiom mistrzowskim towarzyszyły eliminacje do Mistrzostw Europy kadetek. Wzięła w nich udział Aleksandra Goździewicz z Prosny. W kategorii wagowej do 52 kg przegrała ona walkę półfinałową z późniejszą triumfatorką, Roksaną Wierzbicką z Hetmana Białystok i ostatecznie uplasowała się na świetnej trzeciej pozycji. Dla niej, jak i dla wspomnianej Weroniki Goździewicz, start w Grudziądzu był debiutem w imprezie tej rangi.