Deszczowy triumf. KKS zrewanżował się Chemikowi!

W strugach deszczu rozgrywane było sobotnie spotkanie Chemika Bydgoszcz z KKS-em Kalisz. Aura nie pokrzyżowała planów podopiecznym Piotra Morawskiego, którzy ograli gospodarzy 1:0, rewanżując się tym samym za porażkę z jesieni.

Sobotni mecz odbył się na kameralnym boisku ze sztuczną nawierzchnią, a wszystko, co było w nim najważniejsze, wydarzyło się w drugiej połowie. I nie chodzi tu wcale o mocno padający deszcz, który dawał się we znaki graczom obu ekip, a o strzeleckie sytuacje i jedyną w tych zawodach bramkę. O zwycięstwie KKS-u zadecydował starannie wykonany stały fragment gry z 57. minuty. Z rogu dośrodkował wtedy Łukasz Grabowski, a defensywę gospodarzy przechytrzył Mateusz Gawlik, który strzałem głową z okolicy dalszego słupka zdobył gola, jak się później okazało, na wagę trzech punktów.

W końcówce przyjezdni mogli podwyższyć prowadzenie, lecz najpierw zablokowany został Rafał Jankowski, a potem tuż obok słupka główkował Gawlik. Stoper niebiesko-biało-zielonych był niewątpliwie bohaterem sobotniej rywalizacji. Swoje zrobił też Artur Melon. Golkiper KKS-u popisał się kilkoma udanymi interwencjami, a gdy była potrzeba, to w sukurs szli mu obrońcy bądź słupek, tak jak w 64. minucie przy główce jednego z zawodników Chemika i nieporadności innego próbującego dobić nieskuteczny strzał. Obronną ręką były bramkarz Calisii wyszedł ponadto z ostatniej akcji meczu, wygrywając wówczas pojedynek sam na sam.

Podopieczni Piotra Morawskiego, zwyciężając w sobotę, zrewanżowali się bydgoskiej jedenastce za porażkę z rundy jesiennej. Wtedy na stadionie przy Wale Matejki lepsi byli rywale, którzy mimo przewagi gospodarzy wygrali 2:0. Pierwszy wiosenny triumf skutkował powrotem w tabeli grupy 2 trzeciej ligi na szóste miejsce. Za tydzień KKS zagra u siebie z Bałtykiem Gdynia.

Michał Sobczak, fot. chemikbydgoszcz.pl

***

Chemik Bydgoszcz – KKS Kalisz 0:1 (0:0)
Bramka:
Mateusz Gawlik (57).
Żółte kartki: Żurowski, Jarzembowski, Jaskólski, Włosiński (Chemik) oraz Budrowski, Stojczew (KKS). Sędziowali: Daniel Kwiecień oraz Radosław Zbaracki i Marcin Janawa (Szczecin).
Chemik: Laskowski – Jarzembowski, Żurowski, Frasz (82 Nowak), Włosiński, Rysiewski, Maziarz, Kawałek (62 Olszewski), Babiarz (82 Dąbek), Trzepacz (66 Jaskólski), Janicki.
KKS: Melon – Ciesielski, Czech, Gawlik, Grabowski – Palat, Budrowski, Grzesiek (26 Stojczew), Kostow (81 Nemoto), Chojnacki – Jankowski.