Kaliscy pięściarze najlepsi w Wielkopolsce ZDJĘCIA

W Koninie rozegrano Mistrzostwa Wielkopolski Kadetów i Juniorów w boksie. Znakomicie w tych zawodach spisali się pięściarze z Kalisza. Tytuły mistrzowskie wywalczyli Miłosz Grabowski i Krystian Cieślik z Prosny oraz Beniamin Jamroziak z Ziętek Team.

Do mistrzostw zgłosiło się 60 zawodników, w tym 28 juniorów i 32 kadetów, reprezentujących 15 klubów. W tym gronie nie zabrakło przedstawicieli trzech kaliskich ekip. Najbardziej wartościowe plony zebrali pięściarze Prosny, którzy dwukrotnie stawali na najwyższym stopniu podium. Znakomicie spisał się Miłosz Grabowski (kat. 69 kg juniorów), który miał najdłuższą drogę do złota. – Miłosz wygrał najliczniej obsadzoną kategorię. Zwyciężył w trzech walkach, w tym w finale, w którym zmierzył się z ubiegłorocznym finalistą mistrzostw Polski i zarazem o wiele bardziej doświadczonym zawodnikiem – mówi nam trener Konrad Parat, który szkoli bokserów Prosny wraz z Tomaszem Bezenem. Najlepszy w swojej kategorii był również Krystian Cieślik, który w pojedynku o pierwsze miejsce w wadze do 81 kg juniorów pokonał przez RSC w pierwszej rundzie przeciwnika z Konina.

Tytuł mistrzowski wywalczył ponadto Beniamin Jamroziak z Ziętek Team, który w kategorii +80 kg kadetów stoczył dwie batalie i obie zakończył zwycięsko przed czasem. W finałach wystąpiło łącznie dziewięciu pięściarzy z Kalisza. Blisko najcenniejszej zdobyczy byli Miłosz Michalak z KKS-u, Dawid Szadkowski z Prosny oraz Filip Topolski, Filip Toboła, Norbert Kusz i Dawid Śledź z Ziętek Team. Mistrzostwa Wielkopolski Juniorów i Kadetów były eliminacjami do mistrzostw Polski. Kwalifikację uzyskali zwycięzcy poszczególnych kategorii.

Marcel Szadkowski (Prosna Kalisz) - Mikołaj Mańka (Polonia 1912 Leszno) RSC2
finał: Dawid Szadkowski (Prosna Kalisz) - Mikołaj Mańka (Polonia 1912 Leszno) AB2

kat. 69 kg juniorów
Szymon Durkiewicz (Szamotuły Boxing Team) - Miłosz Grabowski (Prosna Kalisz) 0-3