Brąz w olimpijskim karate. Sukces zawodniczki Tornado

Agnieszka Kamińska z Tornado Kalisz wywalczyła brązowy medal Mistrzostw Polski Seniorek w karate WKF. Tym samym powtórzyła sukces sprzed roku, potwierdzając przynależność do ścisłej krajowej czołówki w olimpijskiej odmianie tej dyscypliny.

Kaliszanka rywalizowała w kumite kobiet do 61 kg. Przegrała tylko jedną walkę – z Sarą Elwart z Gokken Lębork, która później sensacyjnie sięgnęła po złoto. Zawodniczka Tornado sklasyfikowana została na trzecim miejscu. W krajowym czempionacie startowała również jej siostra, Izabela Kamińska. W kumite +68 kg nieznacznie uległa w eliminacjach brązowej medalistce tych mistrzostw Idzie Zdaniewskiej z Harasuto Łódź.

– Według oceny uczestników były to najlepiej zorganizowane mistrzostwa Polski. Nic dziwnego, bo była to impreza testowa przed lipcowymi igrzyskami, na której sprawdzianowi poddane były rozwiązania organizacyjne, które będą miały zastosowanie na The World Games 2017. Gośćmi honorowymi byli przedstawiciele Światowej Federacji Karate i Jujitsu oraz Prezes Polskiego Związku Karate, którzy bardzo pozytywnie ocenili przygotowania do lipcowych zawodów – przyznaje trener Wiesław Grochowina.

W mistrzostwach Polski, które odbyły się we Wrocławiu, uczestniczyło 165 zawodniczek i zawodników z 38 klubów. Ich organizatorem był klub Budokan Wrocław, we współpracy z  Komitetem Organizacyjnym Światowych Igrzysk Sportowych - The World Games 2017. Dodajmy, że podczas nadchodzącego święta sportów nieolimpijskich karate WKF po raz ostatni zagości w programie tych zmagań. Od Igrzysk Olimpijskich w Tokio w 2020 roku będzie to już bowiem dyscyplina olimpijska.

Tymczasem zawodniczki kaliskiego Tornado czeka wkrótce kolejny sprawdzian. Tym razem wezmą one udział w międzynarodowym turnieju karate „Rada Regentów”, który odbędzie się w Zawadzkiem.