Złoto Wytwera. Wysoka forma młodzików z sekcji pływackiej KKS-u (ZDJĘCIA)

Ośmioro młodych zawodniczek i zawodników sekcji pływackiej Kaliskiego Klubu Sportowego rywalizowało w Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostwach Młodzików 12-13-letnich. Indywidualnie najlepszy start zanotował Daniel Wytwer, który zwyciężył na 100 m motylkiem. Pozostali spisali się niewiele gorzej.

Zmagania odbyły się w ubiegły weekend na pływalni Term Maltańskich, a pływacy KKS-u byli jedynymi, którzy reprezentowali tam nasze miasto. Występ podopiecznych Bartłomieja Strońskiego należy uznać za udany. Już w pierwszym dniu zawodów znakomite starty zanotował Daniel Wytwer, który wygrał rywalizację na 100 m stylem motylkowym (1:08,31), a ponadto był czwarty na dystansie 400 m stylem dowolnym (4:44,93). Wysokie lokaty zajmowały też Aleksandra Bałwas (szósta na 200 m stylem grzbietowym w roczniku 2005) i Oliwia Klar, która w tej samej konkurencji była dziewiąta. Wśród chłopców siódmą i ósmą pozycję zajęli odpowiednio Aleksander Świerczak i Łukasz Szymański. – Cała nasza drużyna młodzików 12- i 13-letnich zasługuje na wielkie brawa i uznanie za postawę i walkę w zawodach – podkreśla trener Stroński.

Michał Sobczak, fot. Bartłomiej Stroński

***

Wyniki młodzików KKS-u
Aleksandra Bałwas (200 m grzbietowy, 3:06,20, 6. miejsce)
Zofia Domżol (200 m grzbietowy, 3:19.12, 13. miejsce)
Oliwia Klar (200 m grzbietowy, 3:08,91, 9. miejsce)
Gabriela Kubczyk (200 m grzbietowy, 3:07,88, 14. miejsce)
Aleksander Świerczak (200 m grzbietowy, 3:04,32, 7. miejsce)
Łukasz Szymański (200 m grzbietowy, 3:07,70, 8. miejsce)
Mikela Ciamciak (100 m klasyczny, 1:34,78, 16. miejsce)
Daniel Wytwer (100 m motylkowy, 1:08,31, 1. miejsce; 400 m dowolny, 4:44,93, 4. miejsce)
Sztafeta 4x50 w składzie Świerczak Aleksander, Szymański Łukasz, Klar Oliwia, Bałwas Aleksandra (2:20,85, 9. miejsce)