Dwupak Jankowskiego. KKS zgarnął pełną pulę WIDEO

Po dwóch bramkach Rafała Jankowskiego piłkarze KKS-u Kalisz ograli na wyjeździe Vinetę Wolin 2:1, notując w ten sposób drugie tej wiosny zwycięstwo. W nagrodę awansowali na szóste miejsce w tabeli grupy 2 trzeciej ligi.

Wyspiarze postawili twarde warunki, ale należało się tego spodziewać po drużynie, która przegrała siedem poprzednich meczów. Wydawało się jednak, że kaliszanie mają to spotkanie pod kontrolą. Tymczasem w 19 minucie nadziali się na kontrę, po której gospodarze wyszli na prowadzenie. Strzelcem bramki okazał się Adam Nagórski, który najpierw zwiódł Mateusza Gawlika, a następnie posłał piłkę obok Artura Melona, który próbował jeszcze skrócić kąt, jednak bezskutecznie. Na wyrównanie nie trzeba było długo czekać. W 32 minucie po faulu na Patryku Palacie arbiter podyktował rzut wolny z okolicy 18 metra, a jeżeli miejscowi uważnie prześledzili poprzednie mecze KKS-u to wiedzieli, że nawet szczelnie ustawiony mur może im nie pomóc. Kaliska drużyna ma bowiem w składzie nietuzinkowego specjalistę w zakresie tego typu stałych fragmentów, którym jest Rafał Jankowski. I „Jankes” potwierdził tę opinię. Przymierzył nad murem, nie do obrony dla Oskara Rechtziegela. Remis nie zaspokajał jednak ambicji podopiecznych Piotra Morawskiego. Po przerwie szukali sposobu na uzyskanie drugiej bramki. Znaleźli go w 70 minucie. Za szybkimi nogami Yukiego Nemoto nie nadążył jeden z defensorów ekipy z Wolina, ratując się faulem w polu karnym. Arbiter bez wahania wskazał na „wapno”, a takiej okazji nie zwykł marnować Jankowski, który zdobył gola na wagę trzech punktów.

Niebiesko-biało-zieloni wygrali w ten sposób drugi tej wiosny mecz. Dzięki zdobyczy wywalczonej w niełatwych warunkach, bo – abstrahując od postawy przeciwnika – spotkaniu towarzyszyła niekorzystna aura (silny wiatr i padający deszcz), kaliski zespół wrócił na szóste miejsce w tabeli grupy 2 trzeciej ligi. Kolejny mecz rozegra 19 kwietnia, a jego stawką będzie awans do finału Okręgowego Pucharu Polski. W Ostrowie Wlkp. zmierzy się z tamtejszą Ostrovią. Potem do Kalisza zawitają rezerwy Pogoni Szczecin.

Michał Sobczak, wideo: Norbert Gałązka

***

Vineta Wolin – KKS Kalisz 1:2 (1:1)
Adam Nagórski 19 – Rafał Jankowski 32, 70 k

Żółte kartki: Adrian Nagórski, Niewiada, Hilicki, Skorb (Vineta) oraz Domagalski, Ciesielski (KKS). Sędziowali: Marcin Zarwalski oraz Michał Brodzik i Bartosz Stańczyk (Pomorski ZPN).

Vineta: Rechtziegel (46 Rusek) – Niewiada, Kosacki, Skorb, Chamera (79 Wach), Hilicki, Fijałkowski, Gałecki, Adam Nagórski, Adrian Nagórski, Lee Tong-jun.

KKS: Melon – Domagalski, Tomaszewski, Gawlik, Grabowski, Ciesielski (79 Lis), Stojczew, Chojnacki, Nemoto, Palat (85 Pacholski), Jankowski.