Medalowe żniwa kaliskiej karateczki

Izabela Kamińska z kaliskiego Tornado utrzymuje wysoką formę. W ostatnich swoich startach regularnie sięgała po medale. Wkrótce czeka ją rywalizacja w Akademickich Mistrzostwach Polski.

Dla karateczki z Kalisza ostatnie tygodnie były bardzo udane. Po mistrzostwach Polski seniorek w karate WKF, na których nie zdobyła wprawdzie medalu, ale od podium dzieliło ją naprawdę niewiele, zanotowała świetne wyniki podczas zmagań w Zawadzkiem i Łodzi. W każdym z tych startów plasowała się na trzeciej lokacie.

W międzynarodowym turnieju Rady Regentów w Zawadzkiem kaliszanka zdobyła brąz w konkurencji kumite kobiet w kategorii do lat 21. Kolejne dwa krążki wywalczyła w cieszących się sporą popularnością, nie tylko w Polsce, zawodach Harasuto Cup w Łodzi. Tam była trzecia w kategorii do lat 21 oraz w gronie seniorek.

– Te kilka walk stoczonych podczas Harasuto Cup potwierdziło progresję w wyszkoleniu sportowym naszej zawodniczki, co dobrze rokuje przed majowymi Akademickimi Mistrzostwami Polski. Łódzkie zawody były jednymi z ważniejszych w tym sezonie, o czym świadczy choćby liczba uczestników: ponad 1100 z pięciu ościennych krajów, rywalizujących w kilkudziesięciu konkurencjach – informuje trener Tornado Kalisz, Wiesław Grochowina.