Mistrzowie Licealiady. Siatkarze VII LO SMS zagrają w mistrzostwach Polski!

Po raz pierwszy siatkarze VII LO SMS Kalisz wywalczyli medale wojewódzkiej Licealiady. I od razu złote! W środę w hali „Olimpia” pozostawili oni w pokonanym polu zespoły z Piły i Poznania. Wkrótce będą reprezentować Wielkopolskę w mistrzostwach Polski.

W turnieju finałowym uczestniczyły cztery zespoły, które wcześniej pomyślnie przebrnęły przez sito eliminacyjne – rozgrywki na szczeblu miasta, rejonu, a następnie wojewódzki półfinał. Bezbłędni na poszczególnych etapach byli siatkarze VII LO SMS, którzy zostali gospodarzami decydujących o medalach zmagań. Atut swojej hali, czyli „Olimpii”, w której rywalizują nie tylko w zawodach szkolnych, ale też klubowych, wykorzystali do cna. W meczu półfinałowym, niesamowicie emocjonującym, ograli silną ekipę z Piły (w rzeczywistości juniorów SMS Joker) 2:1 i to zwycięstwo pozwoliło im nabrać jeszcze większej pewności siebie. Zwłaszcza, że wytrzymali próbę nerwów w tie-breaku, którego wygrali 18:16. W wielkim finale, już bez straty seta, pokonali licealistów z Poznania i w ten sposób mogli cieszyć się z tytułu mistrzowskiego. Brąz zdobyli siatkarze z Piły, którzy w spotkaniu o trzecią lokatę pokonali 2:1 zespół z Słupcy.

Najlepszym graczem w szeregach świeżo upieczonych mistrzów został Witold Cichocki. Złote medale wywalczone przez kaliskich siatkarzy smakują wyjątkowo, bo nigdy wcześniej SMS nie stał na podium wojewódzkiej Licealiady, a tym bardziej na jego najwyższym stopniu. Nagrodą dla podopiecznych Mariusza Pieczonki będzie udział w turnieju finałowym mistrzostw Polski szkół ponadgimnazjalnych w piłce siatkowej. Zawody te odbędą się w Ostródzie w dniach 15-18 czerwca.

Przypomnijmy, że pod koniec marca mistrzyniami Wielkopolski zostały siatkarki VII LO SMS (więcej TUTAJ). Uczennice i uczniowie kaliskiej szkoły o profilu sportowym zdominowali więc rozgrywki na szczeblu wojewódzkim. Teraz spróbują zawojować kraj.