Miotacze w formie. Jędrusiak tuż za Bukowieckim ZDJĘCIA

Doskonały występ zanotowali miotacze UKS 12 Kalisz w silnie obsadzonym mityngu rzutów Rawag Cup w Bojanowie. Powracający po kontuzji Łukasz Jędrusiak ustąpił jedynie utytułowanemu Konradowi Bukowieckiemu. Na podium stanęła też Anna Małecka.

Dla Łukasza Jędrusiaka był to bardzo ważny start, bo pierwszy po operacji kolana. Spisał się wyśmienicie. W najlepszej próbie posłał dysk na odległość 48,90 m. To niewiele mniej od jego rekordu życiowego. Aby go poprawić zabrakło zaledwie 67 cm. W gronie seniorów dalej od kaliszanina rzucił tylko Konrad Bukowiecki, tegoroczny halowy mistrz Europy seniorów w pchnięciu kulą, a także mistrz i rekordzista świata juniorów. Utytułowany reprezentant Polski zwyciężył z wynikiem 56,75 m, uzyskując w ten sposób minimum na nadchodzące mistrzostwa Europy U-23. – Łukasz uzyskał świetny wynik. W klasyfikacji końcowej rzutu dyskiem dał mu bardzo dobre trzecie miejsce – cieszy się trener Marcin Małecki.

Świetny występ zanotowała również Anna Małecka. Zarówno w klasyfikacji rzutu dyskiem seniorek, jak i klasyfikacji generalnej tej konkurencji wśród pań uplasowała się na wysokiej trzeciej pozycji. Jej rezultat to 43,00 m, najlepszy w tym sezonie.

Wysoką formę potwierdził ponadto Piotr Goździewicz. Zawodnik UKS 12 wygrał konkurs pchnięcia kulą w kategorii do lat 18. W jedynej liczonej próbie uzyskał 16,27 m. W klasyfikacji końcowej tej konkurencji zajął piąte miejsce. Utalentowany miotacz wystartował również w rzucie dyskiem, bijąc życiówkę wynikiem 38,80 m.

Rekordowy był też start Anny Smolarek. Zarówno w pchnięciu kulą (3 kg), jak i rzucie dyskiem (1 kg) ustanowiła ona najlepsze swoje rezultaty w dotychczasowej karierze. Odpowiednio na poziomie 9,57 m i 24,40 m. Na rekord życiowy w kuli zapracował także Patryk Sipka – trzeci w klasyfikacji 18-latków dzięki pchnięciu na 14,39 m. W rzucie dyskiem zajął piątą lokatę (38,08 m).

– Bardzo cieszą dobre wyniki zawodników, zwłaszcza w tak silnie obsadzonym mitingu rzutowym. Nasi podopieczni rywalizowali z czołówką polskich miotaczy – podkreśla trener Marcin Małecki. Kolejnym sprawdzianem dla kaliskich miotaczy będzie sobotni start w mityngu we Wrocławiu.