Ziętek Team z workiem medali. Kaliski klub dominował w light contact

W Rydzynie młodzi kickbokserzy rywalizowali o medale mistrzostw Polski w formułach light contact i pointfighting. Rewelacyjnie w tej imprezie spisali się reprezentanci KS Ziętek Team Kalisz, którzy wywalczyli aż piętnaście krążków. Miano najlepszego zawodnika w swojej kategorii wiekowej otrzymał Norbert Kusz.

Zawody były licznie i mocno obsadzone. Rywalizowało w nich 675 zawodników z 75 klubów z całej Polski. Ekipa Ziętek Team delegowała 31-osobową reprezentację, która walczyła o medale mistrzostw Polski w formule light contact. Czyniła to z dużym powodzeniem, bo na konto kaliskiego klubu trafiły cztery złote medale i jedenaście brązowych.

Największym łupem pochwalić mogą się juniorzy. Na ich dorobek złożyło się aż dziewięć krążków. Ten z najcenniejszego kruszcu zdobyła Gabriela Bartczak, która okazała się bezkonkurencyjna w kategorii wagowej do 50 kg. - Sprawiła nam i wszystkim dużą niespodziankę, a największą trenerowi kadry Polski light contact Tomaszowi Janowskiemu, pokonując w finale wysoko na punkty reprezentantkę kraju Aleksandrę Grzywacz – informuje trener Mariusz Ziętek. Dla utalentowanej fighterki to już drugi w tym roku medal rangi mistrzowskiej. Poprzedni wywalczyła w Grudziądzu, gdzie sięgnęła po brąz mistrzostw Polski kobiet w boksie.

Na ostatnim stopniu podium w Rydzynie stanęli Remigiusz Warga i Seweryn Wiśniewski (obaj kat. do 94 kg), Szymon Sieradzki i Patryk Trzciński (89 kg), Mateusz Biernat (84 kg), Weronika Stochniałek (+70 kg), Karolina Harendarz (65 kg) oraz Ada Prudnicka (50 kg).

W kategorii kadet starszy prym wiódł Norbert Kusz. Po złoto w kategorii do 69 kg sięgnął w imponującym stylu. – Norbert większość swoich walk wygrał przed czasem przez przewagę techniczną, co docenili sędziowie wyróżniając go pucharem dla najlepszego zawodnika w kategorii kadetów starszych – podkreśla trener Ziętek. Równie imponujący był wyczyn Aleksandry Trawczyńskiej. Zawodniczka rywalizująca w kategorii do 65 kg debiutowała w tak poważnej imprezie, a mimo to spisała się niczym rutynowana wojowniczka. W drodze po złoto wygrała trzy walki. W brązowe krążki ucelowali natomiast Adrian Sęderecki, który startował w gęsto obsadzonej kategorii do 57 kg, a także Zuzanna Nowakowska, która zgłoszona została do rywalizacji w kategorii do 42 kg.

Dorobek medalowy KS Ziętek Team uzupełnili kadeci młodsi (wiek od 10 do 13 lat). Mistrzem Polski został najmłodszy w kaliskim klubie Mateusz Pędziwiatr (kat. do 28 kg), natomiast debiutujący w krajowym czempionacie Olaf Pera zapracował na brąz w kategorii +47 kg.