Medale debiutantów. Karatecy w blasku srebra i brązu

Cztery medale w Otwartych Mistrzostwach Wielkopolski zdobyli reprezentanci Kaliskiego Klubu Karate Kyokushinkai. Najwyżej spośród nich sklasyfikowany został Kacper Kowalczyk, który został wicemistrzem województwa.

Do imprezy, która odbyła się w Pniewach, przystąpiło sześcioro kaliskich karateków. Spośród nich tylko Kamil Piątowski rywalizował już w walkach. Pozostali debiutowali w tej konkurencji. Spisali się świetnie, bo sięgnęli po cztery krążki.

Tytuł wicemistrza Wielkopolski wywalczył Kacper Kowalczyk, który startował w kategorii dzieci do 45 kg. Brązowe medale zdobyli natomiast Laura Górniak (młodzik +40 kg), Kacper Chachuła (junior do 70 kg) i Michał Ludwiczak (kadet do 40 kg). Z dobrej strony, choć bez efektu w postaci miejsca na podium, zaprezentowali się wspomniany Kamil Piątowski (junior +70 kg) oraz Andrzej Jaworowicz (dzieci młodsze do 35 kg).

– Były to szczególne zawody ze względu na wzrastającą ilość reprezentujących nas zawodników. Ilość ta przełożyła się również na medale. Wyjątkowego pecha związanego z rozpisaniem drabinki miał Michał Ludwiczak, ale mimo to zdobył brąz – komentuje trener Jakub Piątowski.

Kaliszanie podtrzymali zatem dobrą passę. Poprzednio startowali w Hostinne w Czechach, gdzie również mieli swojego przedstawiciela na podium. Przypominamy, że treningi Kaliskiego Klubu Karate Kyokushinkai prowadzone są na osiedlach Widok i Majków. Szczegółów udziela trener Jakub Piątowski pod numerem telefonu 792 990 317.