Rekordowa „pięćsetka”

Marta Walczykiewicz zajęła szóste miejsce w finale jedynek na dystansie 500 metrów podczas zawodów Pucharu Świata w sprincie kajakowym, które rozgrywane są w portugalskim Montemor-o-Velho. Czas, jaki uzyskała, jest jej nowym rekordem życiowym.

Finał A K1 500 metrów odbył się w sobotnie przedpołudnie. Kaliszanka nie specjalizuje się w tej konkurencji, jednak po eliminacyjnym wyścigu, w którym zajęła drugie miejsce, była dobrej myśli. I faktycznie popłynęła w świetnym tempie. Wynik 1:52.319 jest jej nowym rekordem życiowym na tym dystansie. W ostatecznej klasyfikacji dał jej szóstą lokatę. Zwyciężyła z przewagą blisko dwóch sekund nad resztą stawki Nowozelandka Caitlin Ryan. Kajakarka KTW straciła do niej niespełna pięć sekund. Druga była Słowenka Spela Janic, a trzecia Węgierka Krisztina Fazekas-Zur.

W niedzielę Marta Walczykiewicz wystartuje w finale A swojej koronnej konkurencji K1 200 m. Wyścig ten zaplanowano na godzinę 12:03.