Pucharowe podium. Marta Walczykiewicz trzecia w Portugalii

Pierwszy w tym roku medal Pucharu Świata zdobyła w niedzielę Marta Walczykiewicz. W portugalskim Montemor-o-Velho kajakarka KTW Kalisz zajęła trzecie miejsce w finale K1 200 metrów.

To był niesamowicie zacięty wyścig. Kaliszanka popisała się świetną reakcją startową, ale nieco szybciej z bloków wyszła Portugalka Teresa Portela, która następnie podyktowała bardzo mocne tempo, utrzymując je do samej mety. Podopieczna Zbigniewa Walczykiewicza przez sporą część dystansu płynęła na drugim miejscu, ale ścigające ją kajakarki niebezpiecznie się zbliżały. Ostatecznie reprezentantka Polski uplasowała się na trzeciej lokacie, bo tuż przed finiszem wyprzedziła ją doświadczona Słowenka Spela Janić, której niewiele zabrakło do zwycięstwa. Brązowy medal jest jednak wartościowym osiągnięciem, zważywszy że z powodu kontuzji kajakarka KTW później niż zwykle rozpoczęła przygotowania do sezonu i na pewno nie jest jeszcze w optymalnej dyspozycji. Przypomnijmy, że dzień wcześniej finiszowała na szóstym miejscu w finale K1 500 metrów. W Montemor-o-Velho nie miała okazji ścigać się ze swoją odwieczną rywalką Nowozelandką Lisą Carrington, która wybrała starty w dwójce i czwórce.

Marta Walczykiewicz była jedyną przedstawicielką polskiej reprezentacji w pierwszej tegorocznej serii Pucharu Świata. Jej koleżanki i koledzy dołączą do niej już za parę dni. Drugie pucharowe zawody odbędą się w dniach 26-28 maja w węgierskim Szeged.