Olimpijskie kwalifikacje Ziętek Team

Cztery zawodniczki KS Ziętek Team Kalisz wystąpią w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w boksie olimpijskim, czyli mistrzostwach Polski w kategorii kadetek. Kwalifikację wywalczyły w turnieju, który odbył się w Grudziądzu. W sumie kaliski klub zdobył sześć przepustek.

Turniej w Grudziądzu był eliminacją do OOM. Wystartowały w nim 103 zawodniczki z 48 klubów. W ringu zaprezentowały się cztery przedstawicielki Ziętek Team, które w komplecie wywalczyły kwalifikacje.

W wadze do 57 kg świetnie spisała się Zuzanna Nowakowska. W kategorii do 60 kg awans do finałów MP zdobyły Weronika Bartczak i Aleksandra Trawczyńska. W ślady koleżanek poszła Lena Szymańska, która z powodzeniem rywalizowała w wadze do 66 kg. – Cztery zawodniczki w finałach mistrzostw Polski to duży sukces naszego klubu – nie ukrywa trener Mariusz Ziętek.

Wcześniej prawo udziału w OOM wywalczyli Damian Gawłowski (kat. 48 kg) i Beniamin Jamroziak (kat. +81 kg), którzy pokazali się z bardzo dobrej strony w rozegranych w Koninie mistrzostwach Wielkopolski w boksie. W sumie więc kaliska ekipa będzie miała w mistrzostwach Polski kadetów sześciu swoich reprezentantów. Jako siódmy być może dołączy Norbert Kusz, który wkrótce wystąpi w biało-czerwonych barwach podczas międzynarodowego turnieju, który w dniach 9-11 czerwca odbędzie się w Mediolanie. Powołanie na te zmagania otrzymał również Beniamin Jamroziak.