PŚ w Belgradzie: Trzy finały kaliszanek

Marta Walczykiewicz awansowała do finału K1 200 m, a Katarzyna Kołodziejczyk do finału K4 500 m w rozgrywanej w Belgradzie ostatniej w tym roku serii Pucharu Świata w sprincie kajakowym. Decydujące wyścigi odbędą się w niedzielę. Kaliszanki zobaczymy w trzech finałach A.

W sobotnim półfinale jedynek na 200 metrów Marta Walczykiewicz zajęła drugie miejsce, z czasem 40.612. Do zwycięstwa zabrakło niewiele. O niespełna trzy dziesiąte sekundy szybciej na metę wpłynęła Francuzka Sarah Guyot. Wynik kaliszanki był trzecim rezultatem wszystkich półfinałów, co zaostrza apetyty przed niedzielnym finałem. Jego początek wyznaczono na godzinę 11:03. Zawodniczka KTW popłynie na torze nr 3.

W Belgradzie świetnie poczyna sobie również Katarzyna Kołodziejczyk. W niedzielę wystartuje ona w dwóch finałach A. O 10:35 ruszy z toru 4 wraz z Karoliną Markiewicz po medal w K2 200 m (awans obie kajakarki wywalczyły w piątek), zaś o 12:28, z tego samego toru, rywalizować będzie o podium w K4 500 m. Do decydującego biegu w tej ostatniej konkurencji kaliszanka – wspólnie z Dominiką Włodarczyk, Beatą Mikołajczyk i Anną Puławską – awansowała w sobotę po fantastycznym w wykonaniu podopiecznych Tomasza Kryka wyścigu eliminacyjnym. Polki wygrały go z czasem 1:37.096, wyprzedzając silne ekipy z Francji i Serbii.