Srebro Kasi, brąz Marty! Kaliskie kajakarki z medalami PŚ!

Dwa medale w zawodach Pucharu Świata w sprincie kajakowym, które odbyły się w ten weekend w Belgradzie, wywalczyły zawodniczki KTW Kalisz. Swój pierwszy krążek w zawodach tej rangi zdobyła Katarzyna Kołodziejczyk, która była druga w K4 500 m. Po brąz sięgnęła natomiast Marta Walczykiewicz.

Do tej pory Katarzyna Kołodziejczyk regularnie zdobywała medale w kategoriach młodzieżowych. W tym roku przebojem weszła do światowej czołówki wśród seniorek. Na torze regatowym w Belgradzie zdobyła srebro Pucharu Świata w konkurencji K4 500 m, w której popłynęła z Dominiką Włodarczyk, Beatą Mikołajczyk i Anną Puławską. W niedzielnym finale A biało-czerwone wyprzedzone zostały jedynie przez Francuzki. Nad resztą stawki miały ponad pół sekundy przewagi. O krok od podium zawodniczka KTW była natomiast w K2 200 m. Kołodziejczyk i Karolina Markiewicz (AZS PO Opole) finiszowały w tej konkurencji na czwartej lokacie, tracąc do trzecich Austriaczek zaledwie 0,112 sekundy.

W Serbii po kolejną pucharową zdobycz sięgnęła Marta Walczykiewicz, której forma wyraźnie rośnie. Srebrna medalistka Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro była trzecia na swoim koronnym dystansie K1 200 m. Kaliszanka uległa jedynie Szwedce Linnei Stensils i Słowence Speli Janic, choć różnice między medalistkami były znikome. W pokonanym polu kajakarka KTW pozostawiła m.in. Francuzkę Sarah Guyot, rewanżując się jej za półfinałowy wyścig.

Zawody w Belgradzie były trzecią i zarazem ostatnią tegoroczną serią Pucharu Świata w sprincie kajakowym. Kaliszanki wywalczyły w bieżącym cyklu trzy medale. Wcześniej na ostatnim stopniu podium zmagań w Montemor-o-Velho stanęła Marta Walczykiewicz.