Setne sekundy od podium

Czwarte miejsce w finale K1 500 m podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski w kajakarstwie klasycznym zajęła Katarzyna Kołodziejczyk. Zawodniczka KTW Kalisz wraca z Bydgoszczy z brązowym medalem, wywalczonym w sobotę na dystansie 200 m.

Niedzielny finał „pięćsetki” toczył się w bardzo szybkim tempie. Wszystkie uczestniczki decydującego o medalach wyścigu przepłynęły ten dystans w czasie poniżej dwóch minut. Jak podkreślają trenerzy narodowej kadry, był to jeden z najszybszych biegów Młodzieżowych Mistrzostw Polski w ostatnich latach. O zajętych lokatach przesądzały więc detale w postaci setnych sekundy. Tyle właśnie do pozycji medalowej zabrakło Katarzynie Kołodziejczyk. Kaliszanka popłynęła znakomicie, wyprzedzając starsze od siebie rywalki, ale finiszowała na czwartym miejscu, o zaledwie trzy setne sekundy za Dominiką Włodarczyk. Zwyciężyła Anna Puławska, przed Justyną Iskrzycką.

Tor Brdyujście w Bydgoszczy kajakarka KTW opuszczała jednak z cenną zdobyczą. W sobotę sięgnęła po brąz w jedynkach na 200 metrów (więcej TUTAJ). Tym samym potwierdziła, że w pełni zasłużyła na regularne występy w seniorskiej kadrze.