Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Spotkanie z lasem w Gołuchowie ZDJĘCIA

Prawie 900 uczniów z Południowej Wielkopolski wzięło udział w XIII edycji festyn edukacyjny „Spotkanie z lasem”. 9 czerwca spotkali się w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie. Były warsztaty, pokazy, gry i zabawy edukacyjne.
Spotkanie z lasem w Gołuchowie ZDJĘCIA

Ośrodek dla przybyłych uczestników przygotował liczne atrakcje. Na scenie uczniowie z pobliskich szkół prezentowali swoje zdolności aktorskie. Dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej im. Izabeli Działyńskiej w Gołuchowie, w spektaklu pt.: „Przestroga żubra”, uświetnili 40-lecie istnienia gołuchowskiej zagrody żubrów. Odśpiewali również ekologiczne piosenki i zaprezentowali swoje umiejętności taneczne. Przedszkolaki z grupy Miśki z Przedszkola w Czerminie wystąpiły w niezwykle barwnej inscenizacji pn.: „Dbajmy o Ziemię”, a uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Andrzeja Zalewskiego w Świnkowie przygotowali emocjonujący spektakl pt.: „Jak uczyliśmy Adama szanować przyrodę?”.

Krótko po godzinie dwunastej odbył się uroczysty finał konkursu plastycznego pt.: „Rok w lesie”, na który napłynęły 553 prace z 36 placówek szkolnych. Czterdzieści nagrodzonych i wyróżnionych prac można było obejrzeć w trakcie festynu na specjalnie zaaranżowanej na tę okazję wystawie.

Podczas spotkania odbyły się warsztaty, pokazy, gry i zabawy edukacyjne. Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju przeprowadzało zajęcia czerpania papieru, Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach uczyło, jak wyplatać z wikliny i wycinać skórzane rzemienie, a Towarzystwo Żywej Archeologii w Kaliszu umożliwiło dzianie barci. Na stoisku Ośrodka Kultury Leśnej uczniowie mogli namalować leśne motywy na torbach płóciennych i drewnianych deseczkach, a pod namiotem Gołuchowskiego Centrum Kultury „Zamek” dać sobie pomalować buzie np. w barwne motyle. Uczestnicy wydarzenia mogli również wziąć udział w warsztatach kaletniczych, malowania na szkle, odbijać liście na lnie i kartkach, wykonywać leśne zwierzęta z papieru. Nie zabrakło pokazów pszczelarskich i degustacji miodu przygotowanej przez Gospodarstwo Pszczelarskie „Czempisz”. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także prezentacje pracy pilarza, które w trakcie festynu odbyły się dwukrotnie. 

Chętni do sprawdzenia swojej sprawności fizycznej mogli wziąć udział w grach i zabawach przygotowanych przez kuglarzy, rzucić toporem do celu lub szyszką na odległość. Nie zabrakło również walk rycerskich oraz pokazów związanych z gospodarstwem domowym. Uczestnicy wydarzenia mogli także sprawdzić swoją wiedzę przyrodniczą, rozpoznając gatunki grzybów jadalnych i trujących lub przyporządkowując rośliny i zwierzęta do poszczególnych warstw w lesie.

Wszystkie przygotowane w tym dniu przez Ośrodek atrakcje były bezpłatne, również wstęp do Muzeum Leśnictwa był wolny.

RED, Joanna Zalejska-Niczyporuk, Ośrodek kultury Leśnej w Gołuchowie, fot. org.

 

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: 13°CMiasto: Kalisz

Ciśnienie: 1027 hPa
Wiatr: 14 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama