Podwójnie ozłocona! Kasia Kołodziejczyk zawojowała Belgrad!

Fantastyczny debiut w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w sprincie kajakowym zanotowała Katarzyna Kołodziejczyk. Zawodniczka KTW Kalisz wraca z Belgradu z dwoma złotymi medalami!

Utalentowana kajakarka startowała w dwóch konkurencjach – K2 i K4 na dystansie 500 metrów. W obu wraz z koleżankami z kadry nie miała sobie równych. Tym samym w pełni zasłużenie wywalczyła dwa złote medale.

Na tor regatowy w Belgradzie kaliszanka wypłynęła już w czwartek. W duecie z Justyną Iskrzycką (AZS AWF Katowice) wygrała eliminacyjny wyścig w dwójce. W niedzielę wysoką dyspozycję obie Polki potwierdziły w finale. Decydujący o medalach bieg zwyciężyły z czasem 1:46.848, wyprzedzając o ponad sekundę Węgierki i o blisko dwie sekundy Dunki. Przewaga była więc wyraźna.

W stolicy Serbii kajakarka KTW popłynęła również w czwórce, wspólnie z Dominiką Włodarczyk, Pauliną Paszek i Anną Puławską. Rywalizację w tej olimpijskiej konkurencji biało-czerwone od razu zaczęły od finału, bo do tych zmagań zgłosiło się osiem ekip, więc nie było potrzeby rozgrywania eliminacji. Podopieczne trenera kadry U-23 Macieja Juhnke popłynęły znakomicie. Na mecie były najszybsze z czasem 1:34.016. Za nimi finiszowały Węgierki, ze stratą ośmiu dziesiątych sekundy, natomiast trzecie były Rosjanki.

W mistrzostwach Europy, w których oprócz młodzieży do lat 23 rywalizowali również juniorzy, polska kadra zdobyła 12 medali, w tym trzy złote.