Ograli Miedź ZDJĘCIA i WIDEO

KKS wygrał pierwszy tego lata sparing. W piątek przy Wale Matejki podopieczni Piotra Morawskiego pewnie uporali się z rezerwami Miedzi Legnica, zwyciężając je 2:0.

W wyjściowej jedenastce szkoleniowiec kaliskiego trzecioligowca znalazł miejsce dla siedmiu zawodników starających się o angaż w jego drużynie. O jakimkolwiek zgraniu czy wzorowej komunikacji na boisku nie mogło być więc mowy, choć ta mieszanka nie przeszkodziła gospodarzom w kontrolowaniu tego, co działo się na murawie. Ze stwarzaniem okazji kaliszanie raczej też nie mieli problemów, tyle że jakość tych prób mogłaby być wyższa. Niemniej dwie z nich udało się wykorzystać. W 23 minucie prowadzenie miejscowym dał Rafał Jankowski, uderzając mocno z pola karnego, a kilka chwil po przerwie wynik ustalił jeden z testowanych zawodników, który po rozegraniu akcji z Konradem Chojnackim huknął z dystansu nie do obrony.

W sobotę kaliską drużynę czeka kolejny mecz kontrolny. O 11:00 na stadionie przy Wale Matejki „trójkolorowi” podejmą innego trzecioligowca Stal Brzeg.

Michał Sobczak, wideo: Norbert Gałązka