Srebrna czwórka. Kaliska kajakarka wicemistrzynią Europy!

Katarzyna Kołodziejczyk, zawodniczka KTW Kalisz, została w sobotę wicemistrzynią Europy seniorek! Srebro wywalczyła wspólnie z koleżankami z kadrowej czwórki na dystansie 500 metrów.

Na torze w bułgarskim Płowdiw team w składzie Dominika Włodarczyk, Beata Mikołajczyk, Anna Puławska i Katarzyna Kołodziejczyk spisał się rewelacyjnie. Finałowy wyścig wygrały wprawdzie faworyzowane Węgierki, ale Polki stoczyły pasjonującą walkę o srebro z Ukrainkami. Wyszły z niej zwycięsko dosłownie o czubek kajaka. Po tegorocznych medalach Pucharu Świata i Młodzieżowych Mistrzostw Europy to kolejne trofeum w kolekcji Katarzyny Kołodziejczyk, na pewno jedno z najcenniejszych w jej dotychczasowej karierze. Przypomnijmy, że dla kaliszanki to pierwszy sezon w dorosłej reprezentacji Polski.

W sobotę zawodniczka KTW popłynęła ponadto w eliminacjach K2 200 m w duecie z Dominiką Włodarczyk. Biało-czerwone w swojej serii zajęły drugie miejsce i bez problemów awansowały do niedzielnego finału A, którego początek wyznaczono na 13:43.

O medal rywalizować też będzie w niedzielę Marta Walczykiewicz. Dziś pewnie wygrała ona bieg eliminacyjny w K1 200 m. W finale, który rozpocznie się o 13:05, popłynie na torze nr 5.