Brąz w dwójce. Katarzyna Kołodziejczyk z drugim medalem ME!

Katarzyna Kołodziejczyk zdobyła w niedzielę brąz mistrzostw Europy seniorów w kajakarstwie. Kaliszanka była trzecia w finale sprinterskiej konkurencji K2 200 metrów. To jej drugi medal wywalczony w ten weekend w bułgarskim Płowdiw.

Po brąz w kajakowej dwójce zawodniczka KTW Kalisz popłynęła wspólnie z Dominiką Włodarczyk. Polki nie miały łatwego zadania, bo rywalizowały z bardziej doświadczonymi zawodniczkami. Mimo to pokazały się z doskonałej strony. Walkę o podium stoczyły z Brytyjkami, wyprzedzając je ostatecznie o zaledwie 0,1 sekundy. Zwyciężyły Ukrainki przed Portugalkami.

Dla Katarzyny Kołodziejczyk był to drugi medal wywalczony podczas europejskiego czempionatu w bułgarskim Płowdiw. Dzień wcześniej wraz z koleżankami z kadry sięgnęła po srebro w K4 500 m (więcej TUTAJ).

Znakomitym widowiskiem okazał się finałowy wyścig w K1 200 m, czyli w koronnej konkurencji Marty Walczykiewicz. Kaliszanka do samego końca liczyła się w rywalizacji o medal, plasując się dość długo na 2-3 lokacie. Ostatecznie sklasyfikowana została na piątym miejscu, ale do podium straciła zaledwie 0,1 sekundy. W ogóle różnica dzieląca pierwszą na mecie Węgierkę Dorę Lucz od siódmej Francuzki Sarah Guyot wyniosła zaledwie 0,7 sekundy. Świadczy to o wysokim i równym poziomie, jaki zaprezentowały finalistki. W takiej sytuacji o końcowej kolejności decydowały niuanse.