Zawodniczki Ziętek Team na mistrzowskim podium

Trzy medale z Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w boksie przywieźli reprezentanci KS Ziętek Team Kalisz. Wszystkie krążki wywalczyły dziewczęta.

Pięściarska OOM odbyła się w Pułtusku w dniach 9-16 lipca. O medale rangi mistrzostw Polski kadetów rywalizowali tam zawodnicy i zawodniczki z roczników 2001 i 2002. KS Ziętek Team wystawił 10-osobową reprezentację. Najlepiej spisała się żeńska część kaliskiego klubu.

Brązowe medale zdobyły Wiktoria Kabzińska (kat. 50 kg), Zuzanna Nowakowska (kat. 52 kg) i Weronika Bartczak (kat. 60 kg). O podium otarły się natomiast Aleksandra Trawczyńska (kat. 60 kg) i Lena Szymańska (kat. 70 kg), które swój udział zakończyły na ćwierćfinale. – Zdecydowanym powodem tego, że dziewczynom nie udało się wejść do strefy medalowej, była zmiana kategorii wagowych na wyższą. Ponadto miejsca, jakie wywalczyły w czołowej ósemce zostały im oficjalnie odebrane, zgodnie z regulaminem Polskiego Związku Bokserskiego, z uwagi na uprawianie i starty tych zawodniczek w kickboxingu – informuje trener Mariusz Ziętek.

Do Pułtuska pojechała ponadto Weronika Jurga, jako rezerwowa w swojej kategorii, ale ostatecznie nie znalazła się na liście startujących. Na podium nie udało się stanąć pięściarzom Ziętek Team. Do ćwierćfinału dotarli Adrian Sęderecki (kat. 54 kg) i Beniamin Jamroziak (kat. +80 kg), a na etapie 1/8 finału z dalszej rywalizacji odpadli Damian Gawłowski (kat. 46 kg) i Norbert Kusz (kat. 70 kg).