Kinga zakończyła sezon

Startem w mistrzostwach Polski juniorów lekkoatletka Kinga Grabowska zakończyła sezon 2017. W Toruniu rywalizowała w dwóch konkurencjach. W jednej z nich otarła się o podium.

Z powodu dolegliwości zdrowotnych podopieczna trenera Waldemara Olszyny mogła w ogóle nie wystąpić w Toruniu. Ostatecznie pojawiła się na starcie i choć nie zdobyła medalu, to potwierdziła przynależność do krajowej czołówki. W biegu na 800 metrów zajęła świetne czwarte miejsce z wynikiem 2:13.03. Dystans 1500 metrów ukończyła z kolei na ósmej lokacie (4:44.51). – Myślę, że mimo kontuzji praktycznie przez cały sezon letni, to wyniki nie są takie złe, aczkolwiek nie zadowalające przede wszystkim mnie – podsumowała lekkoatletka UKS 9 Kalisz.

Udział w Mistrzostwach Polski U20 w Toruniu był ostatnim startem kaliszanki w tym sezonie. Był on dla niej owocny w sukcesy. Do najważniejszych z nich należy zaliczyć brąz Halowych Mistrzostw Polski Juniorek w biegu na 800 metrów oraz triumf w mistrzostwach Polski LZS na tym samym dystansie.