Lepszy od kadrowiczów. Kaliski pływak na podium Mistrzostw Polski

Michał Mikołajczyk był jedynym reprezentantem KKS-u w mistrzostwach Polski juniorów 17- i 18-letnich w pływaniu. Kaliszanin spisał się znakomicie, sięgając po brązowy medal.

Już w eliminacjach na 50 m stylem dowolnym podopieczny Dominika Grudzińskiego zasygnalizował świetną dyspozycję. Mikołajczyk przepłynął ten dystans w czasie 23.76 i z drugim wynikiem awansował do finału A. W decydującej batalii potwierdził wysokie aspiracje. Popłynął jeszcze szybciej (23.49) i finiszował jako trzeci, sięgając po brązowy krążek. Tuż za nim, o zaledwie 0,02 sekundy, uplasował się Bartosz Piszczorowicz, kaliszanin, związany obecnie z warszawskim klubem G-8 Bielany (o jego występie pisaliśmy TUTAJ). W pokonanym polu brązowy medalista pozostawił też innego reprezentanta Polski juniorów Jakuba Kraskę. Wynik, jaki uzyskał w finale, jest jego nowym rekordem życiowym. Przed nim uplasowali się jedynie utytułowani już kadrowicze – Kacper Stokowski (G-8 Bielany) i Karol Ostrowski (MKP Szczecin).

Z krajową czołówką Michał Mikołajczyk nawiązał też walkę na dystansie dwukrotnie dłuższym – 100 m stylem dowolnym. W tej konkurencji uzyskał trzeci czas eliminacji – 52.20. W finale A w sposób wyraźny poprawił ten wynik (51.79), ale wystarczyło to do zajęcia szóstej lokaty. Niemniej po raz kolejny dał się we znaki etatowym reprezentantom kraju.

W Warszawie kaliski pływak wystartował też na 50 m stylem motylkowym, plasując się na początku szóstej dziesiątki (26.95).