Kaliszanie rywalizowali w Uniwersjadzie

Pływaczka Alicja Tchórz i tenisista Piotr Matuszewski uczestniczyli w XXIX Letniej Uniwersjadzie, która w dniach 19-30 sierpnia odbyła się w Tajpej.

W stolicy Tajwanu wychowanka kaliskiego Delfina wystartowała w kilku pływackich konkurencjach. Najpierw popłynęła w eliminacjach 200 m stylem grzbietowym, w których uzyskała dziewiąty wynik (2:13.12). Potem skupiła się na krótszych dystansach. Na 50 m stylem grzbietowym regularnie poprawiała swoje rezultaty. W swojej serii eliminacyjnej była druga (28.45), w półfinale miała czwarty czas (28.39), natomiast w finale sklasyfikowana została na świetnej piątej pozycji (28.32). Kaliszanka dzielnie też walczyła na 100 m grzbietem. W eliminacjach popłynęła szybciej niż na ostatnich mistrzostwach świata (1:01.14) i z siódmym wynikiem awansowała do półfinału. Do tego, aby znaleźć się w finale, zabrakło jej niewiele. Czas 1:01.25 pozwolił jej zająć dziewiątą lokatę.

Alicja Tchórz popłynęła również w sztafecie 4x100 m stylem zmiennym. Wraz z Dominiką Sztanderą, Klaudią Naziębło i Anną Dowgiert uplasowała się na ósmej pozycji. W finale Polki uzyskały czas 4:05.95.

Dwa mecze podczas turnieju singlistów rozegrał tenisista Piotr Matuszewski. Studiujący w Poznaniu kaliszanin zaczął rywalizację od drugiej rundy. W tej fazie pokonał w dwóch setach reprezentanta Libanu Najiba Fakiha 6:4, 7:6 (7-5). W trzeciej rundzie trafił na wymagającego rywala, jakim okazał się Austriak Patrick Ofner. W pierwszym secie nie ugrał z nim choćby seta, za to w drugim doprowadził do tie-breaka, w którym ostatecznie uległ rywalowi 5-7 i pożegnał się z zawodami. Sklasyfikowany w nich został na 17. miejscu.