Złote kajakarki. Kaliszanki dominowały na mistrzostwach Polski! ZDJĘCIA

Trzy medale, w tym dwa złote, zdobyła Marta Walczykiewicz podczas 80. Mistrzostw Polski w kajakarstwie klasycznym seniorów. Jeden z nich wywalczyła wspólnie z klubową koleżanką Katarzyną Kołodziejczyk.

O medale krajowego czempionatu rywalizowano w ten weekend na torze regatowym Malta w Poznaniu. Impreza ta była szczególnie udana dla Marty Walczykiewicz. Kajakarka KTW każdy swój niedzielny start kończyła miejscem na podium. Już tradycyjnie była bezkonkurencyjna na swoim koronnym dystansie K1 200 m, w którym uzyskała najlepszy czas przedbiegów, a w finale potwierdziła miano najlepszej polskiej sprinterki. Drugie złoto dołożyła w K2 200 metrów, płynąc wspólnie z Katarzyną Kołodziejczyk. Przewaga, z jaką kaliszanki wygrały wyścig finałowy, była wręcz miażdżąca i wyniosła blisko trzy sekundy. Po trzeci krążek, już na zakończenie zmagań, wicemistrzyni olimpijska sięgnęła w nietypowej dla siebie konkurencji – K1 5000 m. W tej specjalności nieco szybciej od podopiecznej Zbigniewa Walczykiewicza finiszowała doświadczona Beata Mikołajczyk.

Wspomniana Katarzyna Kołodziejczyk startowała jeszcze w dwóch konkurencjach. W obu otarła się o podium. Zarówno w K1 200 m, jak w K1 500 m plasowała się na czwartej pozycji. Na krótszym dystansie utalentowanej kaliszance zabrakło do medalu zaledwie 0,3 sekundy.