Obiecujący turniej. Siatkarki MKS-u drugie w „Poznań Cup”

Dwa zwycięstwa w turnieju „Poznań Cup” odniosły siatkarki MKS Kalisz. W ostatnim dniu zmagań podopieczne Mariusza Wiktorowicza i Daniela Przybylskiego bez straty seta pokonały drużynę Enei Energetyka Poznań, zajmując w całych zawodach drugie miejsce.

Poznanianki, które dzień wcześniej ograły Jokera Świecie i urwały dwa sety ekstraklasowemu Pałacowi Bydgoszcz, na świetnie dysponowany zespół z Kalisza nie znalazły recepty. Pierwszego seta MKS wygrał do 21, ale prawdziwą siłę charakteru pokazał w drugiej odsłonie, którą rozstrzygnął na swoją korzyść w grze na przewagi (26:24), mimo że rywalki miały setbola przy stanie 24:21. Napędzone tym wydarzeniem kaliszanki kropkę nad „i” postawiły w trzeciej partii, zwyciężając gładko do 13 i kończąc w ten sposób dwudniową rywalizację na drugiej lokacie.

– Jesteśmy w okresie bardzo ciężkiej pracy i chcieliśmy sprawdzić, jak to, nad czym pracowaliśmy na treningach, wychodzi w warunkach meczowych – mówi nam drugi trener MKS-u, Daniel Przybylski. – Mieliśmy do dyspozycji wszystkie zawodniczki, każdy mecz zaczynaliśmy w innym ustawieniu, szukając optymalnych rozwiązań. Od strony szkoleniowej jesteśmy zadowoleni z tego turnieju, mamy do analizy obszerny i ciekawy materiał. Przed nami kolejny etap ciężkiej pracy i realizowania tego, co sobie założyliśmy – dodaje.

Na parkiecie hali POSiR-u siatkarki z Kalisza wygrały dwa z trzech meczów. Dzień wcześniej ograły innego pierwszoligowego rywala, Jokera Świecie 3:1, powalczyły też z orlenligowym Pałacem Bydgoszcz, który triumfował w całych zawodach. Sparingpartnerów, jak na pierwsze mecze kontrolne w okresie przygotowawczym, kaliski team miał bardzo wymagających. – Pałac to przedstawiciel OrlenLigi, Joker zawsze aspiruje do czwórki w pierwszej lidze, a Energetyk dysponuje ciekawym składem i z nim też zagramy w lidze. Na tle mocnych zespołów zaprezentowaliśmy się z bardzo dobrej strony – uważa trener Przybylski.

Do zajęć kaliszanki wrócą we wtorek. Kolejne gry kontrolne zaliczą za dwa tygodnie w Legionowie, gdzie uczestniczyć będą w silnie obsadzonych zawodach z udziałem miejscowej Legionovii oraz PTPS-u Piła i WTS Solnej Wieliczka.