Kościuszkowskie bieganie ZDJĘCIA

Po raz drugi z rzędu Bieg Kościuszki na dystansie 5 kilometrów wygrał Rafał Mrowiński. Jedenasta edycja tych zmagań odbyła się w niedzielę. Głównej rywalizacji, w ramach której rozegrano Mistrzostwa Kalisza Nauczycieli, towarzyszyły jak co roku biegi dziecięce i młodzieżowe.

Główny bieg na dystansie pięciu kilometrów rozegrany został na trasie wiodącej wzdłuż rzeki Prosny do kompleksu sportowego przy ZSGH i z powrotem, ze startem i metą przy II LO. Uczestnicy mieli do pokonania dwie pętle po 2,5 km. Z tym wyzwaniem najlepiej sobie poradził Rafał Mrowiński (czas 15:55,61), który w ten sposób powtórzył sukces z ubiegłorocznej jubileuszowej edycji zmagań. A jeśli dołożyć do tego wcześniejsze jego triumfy w biegach młodzieżowych to uzbierało się ich łącznie aż sześć. Za nim finiszował Krzysztof Filar, trzecie miejsce zajął natomiast Andrzej Baran. W gronie pań najlepsza okazała się Olga Kazymyrowa, a na podium wskoczyły również Izabela Krot i Anna Przyjazna. W klasyfikacji Mistrzostw Kalisza Nauczycieli w biegu na 5 km zwyciężyli Paulina Okrasa (Gimnazjum nr 3) i Karol Wilczyński (Zespół Szkół nr 7).

Wiodącej rywalizacji towarzyszyły tradycyjnie dodatkowe biegi dla dzieci i młodzieży z roczników 1999 i młodszych na dystansach od 350 m do 2,5 km. W Biegu Absolwenta i Sympatyka na 1200 metrów triumfowali Marta Bińczyk i Adam Szurmiński. Najlepszym w poszczególnych startach wręczono puchary, medale, dyplomy i nagrody rzeczowe. – We wszystkich biegach wystartowało w sumie ponad 250 osób, co jest nowym frekwencyjnym rekordem tej imprezy – cieszy się kierownik zmagań Waldemar Olszyna.

Organizatorami biegu były II LO im. Tadeusza Kościuszki w Kaliszu oraz Kaliski Szkolny Związek Sportowy, a głównym sponsorem zawodów sklep Decathlon. Honorowy patronat sprawował Poseł na Sejm RP Piotr Kaleta.