Pięściarze Ziętek Team na pucharowym podium

Pięciu zawodników KS Ziętek Team Kalisz rywalizowało w Międzynarodowym Pucharze Polski Kadetów i Juniorów w boksie. Dwóch z nich stanęło na podium.

Kilkudniowa impreza odbyła się na przełomie września i października w Grudziądzu. Wystartowało w niej pięciu zawodników KS Ziętek Team. Najlepiej spośród nich spisał się Damian Gawłowski, który w kategorii do 48 kg zdobył srebrny medal. Trzecie miejsce zajął natomiast Beniamin Jamroziak (kat. +80 kg), który w półfinałowym pojedynku uległ Maciejowi Suchwałko z Suwałk, późniejszemu triumfatorowi zmagań.

W pucharowych zawodach uczestniczyli ponadto Adrian Sęderecki (kat. 52 kg), Norbert Kusz (kat. 70 kg) i Adrian Jaworski (kat. 75 kg).

– W czasie trwania zawodów odbyło się zgrupowanie kadry Wielkopolski. Trener Tomasz Dylak wystosował powołania dla dwóch naszych zawodników Sebastiana Kusza oraz Karola Matysiaka – informuje szkoleniowiec kaliskich pięściarzy Mariusz Ziętek.