Medale w mistrzostwach i pucharze. Sukces zawodniczek Ziętek Team

Na ringu w Grudziądzu rozegrano Puchar Polski kadetek i juniorek oraz Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w boksie kobiet. Kilkukrotnie na podium tej imprezy stawały zawodniczki KS Ziętek Team Kalisz.

W krajowym czempionacie kaliski klub reprezentowała Angelika Sobala, która rywalizowała w kategorii do 75 kg. Spisała się znakomicie, w ćwierćfinale pokonała 4:1 Karolinę Twardy z Zawiszy Bydgoszcz i sięgnęła po brązowy medal. – Angelika sprawiła bardzo dużą i miłą niespodziankę – podkreśla trener Mariusz Ziętek.

Powodów do radości przysporzyły mu również jego podopieczne startujące w Pucharze Polski. Na drugim stopniu podium stanęły Weronika Bartczak (kat. do 63 kg kadetek) i Weronika Stochniałek (kat. +81 kg juniorek). Brązowe krążki wywalczyły natomiast Wiktoria Kabzińska (kat. do 50 kg kadetek) i Gabriela Bartczak (kat. do 51 kg juniorek). – W kategorii do 66 kg rywalizowała jeszcze jedna nasza reprezentantka Lena Szymańska, która w ćwierćfinale uległa bardziej doświadczonej zawodniczce – informuje trener Ziętek.

W zawodach w Grudziądzu łącznie wzięło udział 140 zawodniczek, w tym wiele medalistek mistrzostw Polski, Europy i świata.