Medaliści w full contact ZDJĘCIA

Osiem medali KS Ziętek Team i dwa krążki Prosny – to dorobek kaliskich ekip z Młodzieżowych Mistrzostw Polski w kickboxingu w formule full contact. Zmagania odbyły się w ten weekend w hali OSRiR-u przy ulicy Łódzkiej.

W imprezie rywalizowali przedstawiciele 18 klubów z całej Polski. Tym najlepszym okazali się gospodarze z KS Ziętek Team. Podopieczni Mariusza Ziętka wywalczyli w sumie osiem medali. Młodzieżowymi mistrzami Polski zostali Gabriela Bartczak (kat. do 56 kg), Angelika Sobala (kat. do 65 kg), Bartłomiej Olewicki (kat. do 51 kg) i Robert Niedźwiedzki (kat. do 60 kg). Ten ostatni pokonał w finale Damiana Tajberta z Klubu Sztuk Walki ŁKS Boks Łódź i został wybrany najlepszym zawodnikiem kaliskich ekip. Srebrny krążek zdobył Kamil Małota (kat. do 63,5 kg), a brązowe Filip Toboła (kat. do 60 kg), Dominik Król (kat. do 67 kg) i Maciej Ciotucha (kat. do 81 kg).

Dwukrotnie na podium meldowali się w niedzielę reprezentanci Prosny Kalisz. Po tytuł młodzieżowej wicemistrzyni Polski sięgnęła Anna Kozanecka, która w walce finałowej w kategorii do 60 kg przegrała na punkty, choć niejednogłośnie (1-2), z Marią Jackowską z SKF Boksing Zielona Góra. Ze srebrnego medalu cieszył się również Mateusz Swięty (kat. do 67 kg), który w finale, po stojącym na niezłym poziomie pojedynku, musiał uznać wyższość Rafała Nguyen-vana (KS Beniaminek 03 Starogard Gdański), wybranego później najlepszym zawodnikiem MMP. Kozanecka i Swięty są podopiecznymi Tomasza Bezena i Konrada Parata.

Podczas niedzielnej gali finałowej rozegrano w sumie 10 pojedynków. Wcześniej toczyły się walki eliminacyjne oraz cztery starcia pokazowe. Głównym organizatorem mistrzostw był KS Ziętek Team Kalisz. Honorowy patronat sprawowali Prezydent Miasta Kalisza Grzegorz Sapiński oraz Starosta Kaliski Krzysztof Nosal.