MKS nie do zatrzymania! Kaliszanki bez straty seta w Świeciu!

Siatkarki MKS-u nie zwalniają tempa! W sobotę odniosły szóste z rzędu zwycięstwo w pierwszej lidze, pokonując na wyjeździe bez straty seta Jokera Świecie. Kaliszanki umocniły się na czele rozgrywek, zwiększając przewagę nad resztą stawki do czterech oczek.

Pojedynek w Świeciu podopieczne Mariusza Wiktorowicza i Daniela Przybylskiego zaczęły od mocnego uderzenia. W pierwszej partii po serii sześciu punktów z rzędu odskoczyły rywalkom na 16:10, co okazało się kluczem do wygranej w tym secie, którego kapitalnym blokiem zakończyła Kinga Dybek (25:18). Miejscowe siatkarki niespecjalnie się jednak tym zraziły. W drugim secie napsuły kaliszankom sporo krwi. Trenerzy MKS-u dość szybko wyczerpali limit przerw. Na krótką pogawędkę wezwali swoje podopieczne przy stanie 2:6 i 8:13. Gdy przegrywały one 16:19 zaczęli rotować składem. Decyzje były trafne, bo przyjezdne wygrały cztery kolejne akcje i wyszły na prowadzenie, którego nie oddały już do końca. Po bloku Ivany Isailović i ataku Natalii Sroki zwyciężyły do 21. Najbardziej zacięty okazał się trzeci set. Obie drużyny dość długo grały w nim punkt za punkt. W końcówce szala zwycięstwa przechyliła się na stronę kaliszanek, które pierwszego meczbola miały przy wyniku 24:22. Zespół ze Świecia podjął jeszcze walkę, wybronił kilka piłek, ale w grze na przewagi górą był MKS. Kropkę nad „i” postawiła Natalia Sroka, skutecznie zbijając z prawego skrzydła.

W kaliskim zespole zadebiutowała atakująca Anna Widera, która na parkiecie pojawiła się w końcówce drugiej odsłony. Po przeciwnej stronie siatki wystąpiła natomiast kaliszanka Klaudia Grzelak.

Dla ekipy trenerów Wiktorowicza i Przybylskiego to szósty triumf. Nadal jest ona niepokonana w pierwszej lidze. Nad resztą stawki ma już cztery oczka przewagi.

Michał Sobczak, fot. Sławomir Wojciechowski (Nowe Świecie)

***

Joker Mekro Energoremont Świecie – MKS Kalisz 0:3 (18:25, 21:25, 25:27)

Joker: Sobolewska, Bednarek, Florczak, Wyrwa, Majkowska, Grzelak oraz Żurawska (l), Krajewska, Sidor, Trybuła, Dąbrowska

MKS: Wawrzyniak, Dybek, Janicka, Łukasiewicz, Sroka, Isailović oraz Bulbak (l), Głowiak (l), Andrzejczak, Kucharska, Widera, Raczyńska

Pozostałe wyniki 6. kolejki I ligi siatkarek
SMS PZPS Szczyrk – AZS AWF Warszawa 3:0 (25:21, 25:18, 25:18)
Enea Energetyk Poznań – Grupa Azoty PWSZ Tarnów 1:3 (23:25, 25:17, 24:26, 24:26)
MKS E.Leclerc Radomka Radom – Uni Opole 3:1 (14:25, 25:16, 25:20, 25:15)
Wisła Warszawa – Krosno Glass Karpaty AZS PWSZ MOSiR 3:0 (25:20, 25:16, 25:14)
7R Solna Wieliczka – KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice 3:0 (25:23, 25:15, 25:15)