Siedem goli na Wembley. Prosna nie dogoniła wicelidera ZDJĘCIA

Prosna szybko straciła gola, potem odrobiła dwubramkowy dystans, ale gdy wicelider z Cielczy ponownie odskoczył na dwa trafienia, kaliszanie nie zdołali już odmienić losów spotkania. Na Majkowskim Wembley ulegli wyżej klasyfikowanym rywalom 3:4.

Biało-czerwoni po raz pierwszy w tym sezonie zagrali na boisku na Majkowie. Ich potyczkę z wiceliderem A-klasy LZS-em Cielcza obserwowało w niedzielę ponad 200 kibiców. Zanim jednak zajęli oni miejsca na świeżo wybudowanej trybunie Wembley, gospodarze przegrywali już 0:1. Przed upływem pierwszej minuty błąd kaliskiej defensywy wykorzystał Kamil Filipiak, pokonując Tomasza Kołodziejczyka. Chwilę później młody golkiper ponownie musiał wyciągać piłkę z siatki, bo sytuacji sam na sam nie zmarnował Karol Oczkowski. Kaliszanie szybko przyjęli dwa potężne ciosy, ale zdołali się po nich podnieść. I to jeszcze przed przerwą. Najpierw w zamieszaniu pod polem bramkowym gości trafił Rafał Glapa, a kilkanaście minut później Tomasz Malinowski wrzucił piłkę na głowę Michała Balcerzaka, który doprowadził do wyrównania. Podopieczni Przemysława Zająca i Mateusza Żółtka odrobili więc dwubramkową stratę, ale w drugiej połowie znów musieli gonić wynik. W 54. minucie na listę strzelców ponownie wpisał się Oczkowski, który na dodatek w końcówce skompletował hat-tricka. Miejscowi odpowiedzieli jedynie golem Malinowskiego w 89. minucie.

Tej jesieni kaliski zespół, aktualnie piąty w tabeli A-klasy, rozegra jeszcze dwa mecze. W najbliższą niedzielę na boisku w Nowym Karolewie zmierzy się z RKS-em Radliczyce (godz. 11:00), a tydzień później w zaległej potyczce podejmie ekipę Szczytu Szczytniki.