Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Diecezjalne technikum nawiązuje współpracę z pracodawcami

Najmłodsza kaliska szkoła, Zespół Szkół Technicznych prowadzony przez Diecezję Kaliską będzie współpracować z kilkoma lokalnymi i regionalnymi firmami oraz instytucjami, by kompleksowo i skutecznie przygotować swoich uczniów do zawodu. Dziś dyrektor placówki spotkał się z przedstawicielami przedsiębiorstw, by poznać ich oczekiwania i propozycje.
Diecezjalne technikum nawiązuje współpracę z pracodawcami

Technikum działa od czterech miesięcy. Mieści się w budynku Centrum Józefologicznego przy ul. Złotej. Kształci w trzech specjalnościach: informatyk, mechatronik, technolog drewna.

W ciągu pierwszych miesięcy do technikum dołączyło pięć osób, łącznie uczęszcza do niego 63 uczniów. Ideą powstania technikum było dostarczenie na lokalny i regionalny rynek pracy fachowców przede wszystkim z obróbki drewna. Teorię trzeba tu mocno połączyć z praktyką, dlatego potrzebna jest pomoc pracodawców. A firmy inwestują w ten sposób w przyszłych pracowników. - Chcemy zapewnić naszej młodzieży jak najlepsze praktyki zawodowe, jak najbardziej profesjonalne wykształcenie w zawodzie. Dziś robimy ważny krok w rozwoju naszej placówki – mówi ks. Adam Kraska, dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Kaliszu.

Dziś omawiano szczegóły współpracy z innymi przedsiębiorstwami. W spotkaniu wzięły udział: Pratt&Whitney, Elektrotim, Cech Rzemiosł Budowlanych, Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego, PWSZ, Sklejka-eko i COM40. - Jeżeli chodzi o naszą firmę, to bardzo dynamicznie się rozwijamy. Powstają nowe oddziały, nowe wydziały, stąd też potrzebujemy mnóstwa rąk do pracy. Szukamy osób z wykształceniem stricte zawodowym, szukamy osób po szkołach technicznych i specjalistów z danego zakresu: są to mechanicy i mechatronicy, inżynierowie, ale też takie podstawowe zawody jak stolarz, tapicer czy krawiec – mówi nam Marta Woźniak z działu personalnego firmy COM40.

Firma COM40 jako grupa zatrudnia już ponad 7,5 tysiąca pracowników. I ta liczba będzie wzrastać.

Lokalny i regionalny rynek pracy z roku na rok potrzebuje coraz więcej fachowców, w Kaliszu między innymi operatorów maszyn CNC. Czy kaliskie szkoły dostarczą tylu kandydatów do pracy? Takie inicjatywy jak nowe technikum pozwalają wierzyć, że stopniowo uda przeprowadzić się u nas zawodową rewolucję.

AG, fot. AG


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 14°CMiasto: Kalisz

Ciśnienie: 1008 hPa
Wiatr: 12 km/h

Reklama
Reklama
News will be here
Reklama
Reklama
Reklama