Perfekcyjni w obronie. Energa MKS powalczył z MMTS-em (ZDJĘCIA)

Po świetnej pierwszej połowie w wykonaniu szczypiornistów Energi MKS Kalisz, w drugiej lepiej radzili sobie gracze MMTS-u Kwidzyn i to oni ostatecznie pożegnali rok zwycięstwem 21:19. Niedosyt pozostał, ale mimo porażki ekipa Pawła Ruska mogła opuszczać parkiet Areny z podniesionymi głowami.

Kaliszanie, choć nie byli faworytami, rozegrali z wyżej notowanym rywalem niezłe zawody. Zwłaszcza w pierwszej połowie. – W naszym wykonaniu była ona perfekcyjna – nie ukrywa trener Paweł Rusek. – Przede wszystkim trzeba pochwalić chłopaków za grę w obronie, bo spisali się w tym elemencie rewelacyjnie – dodaje. Rzeczywiście w defensywie gospodarze postawili mur, przez który kwidzynianie tylko sporadycznie zdołali się przebić. A jak już to uczynili to często na ich drodze stawał świetnie broniący Edin Tatar. W efekcie do 25. minuty przyjezdni mieli w swoim dorobku zaledwie cztery gole. Miejscowi odskoczyli wówczas na 7:4, do szatni na półmetku schodzili zaś przy dwubramkowym prowadzeniu (10:8). – Przeciwnik zdobył do przerwy tylko osiem bramek, co rzadko się zdarza na takim poziomie – podkreśla szkoleniowiec.

W drugiej połowie kaliska siódemka miewała lepsze i gorsze momenty. Niestety chwile słabości skrzętnie wykorzystała ekipa z Kwidzyna. Po niespełna czterech minutach od powrotu na parkiet wyszła ona na prowadzenie 11:10. Trener Rusek błyskawicznie wziął czas, ale na niewiele się to zdało. Jeszcze przed upływem kwadransa rywale dołożyli cztery kolejne trafienia i było 16:12. Na dwanaście minut przed końcem prowadzili 18:13. Miejscowi ambitnie rzucili się do odrabiania strat, ale zdołali jedynie zmniejszyć dystans do dwóch goli. Ostatecznie ulegli MMTS-owi 19:21. – Niestety słabszy początek drugiej połowy odbił się na wyniku. Goniliśmy, ale nie udało się tych strat zniwelować. Szkoda, pozostał lekki niedosyt – mówi Arkadiusz Galewski, który zdobył w środę pięć bramek. – Przeciwnik poprawił obronę, bardzo trudno było nam się przebić z atakiem pozycyjnym. Brakło trochę jakości – dodaje trener Rusek.

Pierwszą rundę w PGNiG Superlidze kaliski zespół kończy na 12. miejscu z dorobkiem 17 punktów. Rewanże rozpoczną się pod koniec stycznia.