Akademickie podium. Udany sezon zawodniczki Tornado

Silnym akcentem tegoroczne występy zakończyła Izabela Kamińska. Zawodniczka Tornado Kalisz zdobyła dwa medale Akademickiego Pucharu Polski w karate WKF.

W imprezie, która odbyła się w Swarzędzu, uczestniczyli reprezentanci 26 uczelni wyższych. Politechnikę Wrocławską reprezentowała m.in. kaliszanka Izabela Kamińska, na co dzień zawodniczka Tornado. W ostatnim w tym sezonie starcie poradziła sobie bardzo dobrze, sięgając po dwa medale w konkurencji kumite. W kategorii open zdobyła srebro, zaś w wadze +68 kg wywalczyła brąz. Przegrała jedynie z wielokrotną mistrzynią Polski Natalią Szponder (Nidan Zawadzkie).

– Był to najlepszy sezon Izy w blisko 10-letniej karierze sportowej. Wiosenne akademickie mistrzostwo Polski i bieżące wyniki przybliżają ją do startu w przyszłorocznych Akademickich Mistrzostwach Świata, które odbędą się w Kobe w Japonii – informuje trener Wiesław Grochowina.