Pewny awans. Szczypiorniści Energi MKS w kolejnej rundzie Pucharu Polski

W zeszłym sezonie po pokonaniu ASPR Zawadzkie szczypiorniści Energi MKS Kalisz świętowali awans do PGNiG Superligi. W tej kampanii wygrana nad pierwszoligowcem z opolskiego okazała się przepustką do 1/8 finału PGNiG Pucharu Polski.

Tak jak można było oczekiwać kaliszanie nie mieli problemów z ograniem outsidera grupy B pierwszej ligi. Jedynie w pierwszym kwadransie zmuszeni zostali do nieco bardziej wzmożonego wysiłku, gdy gospodarze prowadzili najpierw 5:3, a następnie 10:9. Na tyle było stać gospodarzy, aby dotrzymać kroku beniaminkowi PGNiG Superligi. Później pełna kontrola nad pojedynkiem znajdowała się w rękach podopiecznych Pawła Ruska. W 23. minucie odskoczyli oni na trzy trafienia (15:12 po bramce Dzianisa Kryckiego) i z takim też handicapem schodzili do szatni na przerwę. Na początku drugiej połowy poczęstowali rywali serią sześciu bramek (z czego trzy były dziełem Artura Bożka) i w praktyce losy meczu zostały przesądzone. Była 39. minuta i Energa MKS prowadził 26:17. Zespół gości mógł zatem skupić się na przećwiczeniu różnych wariantów, które wykorzysta później w lidze. Miejscowi próbowali się jeszcze odegrać, głównie za sprawą skutecznego Pawła Zagórowicza, ale co najwyżej udało im się zmniejszyć stratę do czterech goli (29:25 w 50. minucie). Kaliszanie odpowiedzieli kolejną serią (33:25 w 54. minucie), a na kilkadziesiąt sekund przed końcem osiągnęli najwyższą przewagę, gdy po rzucie Arkadiusza Galewskiego było 37:27. Ostatecznie zwyciężyli 37:30.

W Zawadzkiem kaliska drużyna radziła sobie bez Edina Tatara, za to z Markiem Szperą, który w debiucie w barwach Energi MKS rzucił cztery bramki. Najskuteczniejszym graczem był natomiast Kirył Kniaziew, zdobywca siedmiu goli. Pozostałe mecze 1/16 finału PGNiG Pucharu Polski zaplanowano na 13 i 31 stycznia.