Sprawdzian zaliczony. Szczypiorniści Energi MKS gotowi do rundy rewanżowej

Dwa pewne zwycięstwa odnieśli w sobotę szczypiorniści Energi MKS. W ostatnich sparingach przed startem rundy rewanżowej PGNiG Superligi kaliszanie pokonali w Obornikach Wielkopolskich tamtejszą Spartę oraz Nielbę Wągrowiec.

Nielba to lider grupy A pierwszej ligi. W starciu z Energą MKS był jednak bezradny, co potwierdza, że poziom PGNiG Superligi od jego zaplecza dzieli przepaść. Kaliszanie już po pięciu minutach prowadzili 4:1, a po kwadransie 14:4. Na początku drugiej połowy rzucili rywalom cztery bramki z rzędu i było w zasadzie po meczu. Ostatecznie wygrali 33:25.

Ambitnie przeciwko kaliskiej siódemce zagrała drugoligowa Sparta. Gospodarze prowadzili nawet w 11. minucie 6:5, jednak taki stan długo się nie utrzymał. Z czasem przyjezdni nie pozostawili miejscowym żadnych złudzeń, zbudowali przewagę i dowieźli ją do końca. W efekcie odnieśli pewne zwycięstwo 35:26.

Warto dodać, że konfrontacja z drugoligowcem była szczególna dla Artura Klopstega. Prawoskrzydłowy Energi MKS jest bowiem wychowankiem Sparty. Z tym właśnie zespołem osiągał sukcesy w młodzieżowych rozgrywkach, zanim w 2015 roku przeniósł się do MKS-u Poznań.

W Obornikach trener Paweł Rusek nie mógł skorzystać z całej kadry. Wciąż nieobecny jest bramkarz Edin Tatar, który do zespołu ma wrócić w najbliższych dniach, spoza boiska poczynaniom kolegów przyglądali się natomiast rozgrywający Paulo Grozdek i Bartosz Wojdak. Ponadto w sparingu przeciwko Sparcie nie zagrali Michał Bałwas i Marek Szpera, którzy pojawili się na parkiecie tylko w pierwszej potyczce przeciwko Nielbie.

Podwójny sprawdzian w Obornikach stanowił dla kaliszan próbę generalną przed startem rundy rewanżowej w PGNiG Superlidze. W najbliższą sobotę beniaminek podejmie w Arenie ekipę Zagłębia Lubin.