Koniec imponującej serii. Siatkarki Energi MKS przegrały w Warszawie

Każda passa wcześniej czy później dobiega końca. Ta, którą od wielu tygodni śrubowały siatkarki Energi MKS, zakończyła się w sobotę w Warszawie. Po piętnastu kolejnych zwycięstwach kaliszanki znalazły pogromcę w postaci stołecznej Wisły. Porażka 1:3 kosztowała dotychczasowe liderki utratę pierwszej lokaty na rzecz rywalek.

Już po pierwszym secie stało się jasne, że wywiezienie z trudnego terenu jakiejkolwiek zdobyczy będzie dla kaliszanek nie lada wyzwaniem. Wprawdzie do stanu po 10 gra toczyła się punkt za punkt, ale potem gospodynie uciekły – najpierw na 10:12, potem na 11:18 – rozstrzygając premierową odsłonę wynikiem 16:25. Najbardziej zacięty okazał się drugi set. Mimo że przyjezdne przegrywały w nim 0:5, błyskawicznie odrobiły straty, a w końcówce, po błędach warszawianek, prowadziły 21:19. W grze na przewagi zachowały więcej zimnej krwi i po autowym zbiciu rzadko mylącej się wcześniej Joanny Sobczak wygrały 31:29. Niestety w kolejnych dwóch odsłonach, mimo gorącego dopingu licznej grupy kibiców z Kalisza, znów musiały uznać wyższość siatkarek Wisły, a tym samym przełknąć gorycz pierwszej w tym sezonie ligowej porażki i utraty pozycji lidera.

Zwycięska seria kaliskiej drużyny w pierwszej lidze zakończyła się zatem na piętnastu triumfach. W tabeli zajmują drugie miejsce ze stratą punktu do prowadzącej Wisły. Na zwycięską ścieżkę podopieczne Mariusza Wiktorowicza i Daniela Przybylskiego będą chciały wrócić już w najbliższą sobotę. Wtedy też w Arenie podejmą Jokera Świecie.